Kitaplar neden çok pahalı?

Senenin başlangıcında arkadaşla burs alıyorduk ve kütüphane yapmaya başladık ikimizde kitap alıyorduk. O zamanlar hem bir sürü cashback, indirim şeyleri vardı hem de kitaplar ucuzdu. 150 TL'ye bir sürü Hasan Ali Yücel Klasiği alıp kütüphanemi neredeyse doldurmuştum. Şimdi yine yapayım dedim. Yok cashback olayını bitirmişler indirim hiç bir işe yaramıyor. 150 TL'ye 6-7 klasik alabiliyorum fazla kalın da değiller. Burs almasam ailemden istemem parayı herkesin durumu belli. Kitapta alamıyoruz, çalışamıyoruz derslere de. Taktikleri belli çok güzel devam ettiriyorlar işe yarıyor.

Peki internet, elektrik ve su neden ücretli? Bunlarda çok saçma değil mi? Günümüzde hepsi temel ihtiyaç.

Hocam ama asıl sorun kitaplar aşırı laazım oluyor su hiç değilse harcanana göre normal miktar ama kitaplar öyle değil eğitim yılı başlarında en az 400 TL kenara para ayırmak gerekiyor (sadece kitaplar için)

Test kitabını falan normal insanlar mı alıyor?
Kitap diyor test kitabı demiyor.
Öğrenci arkadaşlar çalışan kişilere göre daha fakir durumda olduğu için olabilir mi acaba?
Öğrencilerin bir çok konuda avantajlı olduğunu ve çocuk sahibi olmadığını kira ödemediğinide kat işin içine. Sorun fiyatı mı yoksa öğrencilerin ulaşabilirliği mi?

Kitap diyor test kitabı demiyor.

Öğrencilerin bir çok konuda avantajlı olduğunu ve çocuk sahibi olmadığını kira ödemediğini de kat işin içine. Sorun fiyatı mı yoksa öğrencilerin ulaşabilirliği mi?
-De'yi ayrı yazın. Banlayabilirler.

Test kitabı da kitap. Kitap deyince onu da kapsamış oluyorsun.
Hem öğrenci için onu saymazsan olmaz zaten kitap dediğin zaman.

Çocuk sahibi değil, kira ödemiyor falan filan ama bu parayı ailesi ödemiyor mu?
Ailesi zorlanmıyor mu?
Ne yapıyorlar? Öğrenciler için indirim mi yapıyorlar?

Hem asıl öğrenciyken kitap okumalı.
Herkesin bu alışkanlığı var ama ileride şimdiki gibi bolca zamanı olacak mı?

Geri
Yukarı