Kız arkadaşa açılma

Gunfheum

Kilopat
Makaleler
17
Daha önce "İlk Kez Birini Sevdim" başlıklı konuda birinden hoşlandığımı, ona çıkma teklifi ettiğimi ancak karşı tarafın kimseyi sevmediğini öğrendiğimi ve hayır cevabı aldığımı anlatmıştım.

"24.02.2017" yani bugün yaptığım şeyi sizlere anlatmak istiyorum.

Sınıfta arkadaşlarımızla birbirimize soru soruyorduk. Sevdiğim kız ise kendisi cevaplamamak şartıyla şöyle bir soru sordu ;

"Bugüne kadar en çok değer verdiğiniz, sevdiğiniz ve aşık olduğunuz kişi kim ?"

Herkes cevaplamaya başladı sırasıyla. Arkadaşlarımdan biri ise "Sen ?" diye sordu. İlk başta biraz düşündüm ve kızardım doğal olarak :melek: Arkadaşlarım cevabı bildiği için gülüyorlar tabii :LOL: İçimden gelen bir ses "Yapmalıyım" dedi, elimdeki su şişesini masaya vurdum (çok sert bir şekilde değil) ve sevdiğim kıza "Sen" dedim. Arkadaşlarım bu hareketi beklemiyordu ve şaşırdılar.

Birkaç arkadaşıma danıştım ve hepsi iyi bir şey yaptığımı söylüyorlar. Kendim de öyle düşünüyorum ve yaptığım davranıştan pişman değilim. Bir de siz değerli Technopat Sosyal üyelerine sormak istiyorum. İyi bir şey mi yaptım ? Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
ALLAH'tan sadece şişeyi masaya vurmuşsun. :D. Taktik maktik yok bam bam bam! Şaka bir yana öncelikle yaşınız kaç ona göre daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz. Onun dışında biraz bekle bakalım o kız bu laftan sonra sana karşı nasıl davranacak. Eğer sana karşı biraz daha samimi ya da daha yakın ise tamamdır.

Cesur olup duygularını paylaşmak pişman olunacak bir şey değil, en fazla ret alırsın olur biter. Söylemediğin için pişman olmak, söylediğin için pişman olmaktan çok daha kötü bir şey. Bence iyi yapmışsın. Herkes senin kadar cesaretli davranamıyor. Kız eğer sana karşı tamamen boş değilse bu hamlen hoşuna gitmiş olabilir. Gerçi bahsettiğin kızı elde etsen bile birkaç ay sonra muhtemelen yolun sonuna geleceksiniz, eninde sonunda bitiyor arkadaşım. O yüzden kendinizi kız konularında fazla takıntılı hale getirmeyin, harap etmeyin.

Bu kafaylasen daha çok kaybedersin. Yok şişeyi vurdum yok şu yok bu.

Yapman gereken çok basit. Kızla muhabbet kuracaksın ancak arkadaş gibi yaklaşmayacaksın. En başından sevdiğini belli edeceksin. Baktın sana yakınlaşıyor açılacaksın.

Sen hiçbir şey yapmayıp her şeyi karşı taraftan bekliyorsun şu an. O kız seni nasıl sevecek yani ne bekliyorsun, ne yaptın bunun için o açıdan düşün.

Bu kafayla gidersen sen o kız dahil herkesi unut.

@Mert Bu konuda çok haklı, ille de masaya bir şey vuracaksan ilerleyen aşamalarda farklı şekillerde olabilir bu :)

Şimdilik masalardan biraz uzak dur, hazır belli etmişken devamını getir. Güzelce al karşına konuş yani.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı