Kız arkadaşa güvenememek

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, dünden beri kız arkadaşıma çok sinirliyim, başka bir şey düşünemiyorum.

Geçenlerde sınıfa X adında bir çocuk geldi ve benimle takılmaya başladı. Bir süre sonra hiç peşimden ayrılmamaya, sürekli benimle takılmaya başladı ve bundan rahatsız oldum. Bunu söyledim. "Tek arkadaşım sensin" gibi bir şeyler zırvaladı. Birkaç gün sonra kız arkadaşımla konuştuğunu görmeye başladım. Kız arkadaşım bazen rahatsız olsa da sesini çıkartmıyordu. Çocuğu çekip düzgünce konuştum. "Ne olacak ki, ne zararım var, ne yapmışım?" gibisinden bir şeyler zırvaladı. Derste arkama baktığım her an gözleri benimkini buluyor ve sırıtıyordu. Bakma dediğimde de "niye, sana mı soracağım" diye sırıtmaya devam ediyordu. Dün akşam kız arkadaşımı kenara çekip sorgulamaya başladım ne var diye. Bana "X benim ve arkadaşım E. (Kız)'nın bacağını elledi" dedi. İşte karar verdim yarın evire çevire linç edecektim çocugu. Sonra sordum neden önceden söylemedin diye, "ben sana her şeyimi söylüyorum, al Instagram şifrem: (Şifresini verdi)" ben ise "Instagram şifren falan umurumda değil, neden bunu benden sakladın? Her an yanında olurum, söyle yeter." Dedim. Yine benzer, Instagram şifresi ile alakalı bir şeyler dedi. Sanki bir şeyler saklıyordu. Sordum, sordum. En sonunda "ben senden hiçbir şey saklamıyorum al işte Instagram şifrem ama sen hep şüphecisin" gibisinden bir cevap verdi yine. Şu anda ne yapacağımı bilmiyorum. Sürekli aynı cevabı alıyorum ve çok rahatsız oluyorum. Ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim çünkü ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim o çok sevdiğin X arkadaşına ne yapacağını biliyorsun yani yaptığı büyük hainlik ayrıca insta ya bak da önce senin kız ona yazmış olmasın. Direkt dalma adama bir araştır.

Edit: Üslup.

Son düzenleme:
Bırakın artık bu zihniyeti. Kız senin tapulu malın değil. İnsanlara güvenmeyi öğrenin ama bunun için ilk kendine güven.
İlk 2 cümleye katılırken 3. cümleye katılmıyorum. Aksine kimseye güvenmeyin komplo teoriler üretip durmayın tabi güvenmezken ama birine körü körüne sakın güvenmeyin. Yarın bir gün bir şeyini duyarsınız ki duyuluyor illaki, en azından daha az üzülürsünüz. Akışına bırakmakta fayda var, devir kötü çünkü.

Hocam güvenmeyip yanlış bir şey yapsan ihale sana kalır ama sen güvenirken sana yanlış bir şey yapıldığı ortaya çıkarsa hem sen gerçekleri görmüş olursun hem de haksız duruma düşmezsin. Yani zamana bırak bir şey olduğundan emin olursan ayrılırsın gider.

Yaşını bilmiyorum fakat kız arkadaşın reşit veya değilse bile bu durum tacize girer. Taciz ve tecavüz gibi durumlarda delil yetersizliği dahi olsa kadın beyanı esastır ve karşı tarafa gereken işlem uygulanır, siciline işletilir. Hele ki 2 kız aynı konudan giderse karşı tarafın kanıtlayabileceği bir şey bile kalmaz.

Kavga ile haklıyken haksız duruma düşebilir, okulunu yakabilirsin. İlle kavga edeceksen okul dışında bir yerde çocuğu caydıracak şekilde yap ne yapacaksan. Çünkü bugün sen döversin, yarın kalabalık gelir falan fincan derken olaylar büyür gider.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı