Kız Tarafından Reddedilmek

İyi olun, temiz olun, kalbiniz temiz olsun, kötü huylarınız olmasın, saygılı olun, ağırbaşlı olun, hayata karşı hep umut dolu olun. Hiçbir şeyi dine allaha bir şeye bağlamadan söylüyorum: En sonunda her şer güzel olacak. Daha güzelleriyle karşılaşacaksın, beraber olacaksın. Hayatında daha çok güzel şey olacak. Yeter ki iyi biri olun ve umut dolu olun.

Ağırbaşlılık ve sessizlik. Lisede böyle takıldım, bir de tam kafa dengi arkadaş buldum ya haya bana güzeldi. Ne çıkma teklifleri geldi reddettim, tipine karakterine bakmadım bile. Sevgili kavramı ihtiyaçtır eğer sen zeki ve üretken isen senin o kavrama ihtiyacın yoktur. Senin bir can dostuna ihtiyacın vardır.

Ağırbaşlılık ve sessizlik. Lisede böyle takıldım, bir de tam kafa dengi arkadaş buldum ya haya bana güzeldi. Ne çıkma teklifleri geldi reddettim, tipine karakterine bakmadım bile. Sevgili kavramı ihtiyaçtır eğer sen zeki ve üretken isen senin o kavrama ihtiyacın yoktur. Senin bir can dostuna ihtiyacın vardır.

Açıkçası ben ona bir türlü denk gelemedim be kardeşim.

Açıkçası ben ona bir türlü denk gelemedim be kardeşim.
Ben 9 da denk gelmiştim, çocuğun burnunu kırdım, alnını şişirdim, dudağını patlattım, kolumuzu sakatladık. Sonuç hala arkadaşız. 1.93 boyunda 100 kilo civarı Boss gibi arkadaşım, ben 1.76 boyunda 63 kilo savaşçı gibiyim.

Genç kardeşlerim. Bunlar gelip geçici arzu ve hevesler. Sizin tek sorumluluğunuz sevdiğiniz mesleği elde etmek için derslerinize yoğunlaşmak ve çalışmak. Gerisi kendiliğinden gelişir.

Çirkinim diye hayıflanan gençler bu eksikliğini sınıfın en çalışkanı olmak, en güzel konuşanı almak, en çok kitap okuyanı olmak, en genel kültürlü olanı olmak vs. gibi kapatmaya çalışıyor mu acaba? Yoksa sadece kendisine acıyıp arabesk'mi takılıyor.

Not: 52 yaşında, 22-26 yaşlarında iki oğlu olan birisinin tavsiyeleri.

Gerçekten çirkinim ve 2. sınıftan beri sınıf birincisi olmak için hırslanıyorum. Sen böyle dediğinde acaba çalışma sebebimin bu eksikliklerimi kapatmak olup olmadığını düşündüm.:(

Size bir kız anlatmıştım hatırlarsınız o kıza açıldım...
Gayet kibarca gittim yanına gülerek, samimice söyledim ona konuştum biraz. İyiydi...
Daha sonraki teneffüs tekrar gittim yanına ve bana söyledikleri şunlar: "Seni üzmek istemem ama olmaz."

Ve çok duygusal birisi olduğum için yanından direkt kaçıp gittim çünkü biliyordum ağlayacağımı, en azından görmesin dedim ve giderken ağlayarak gittim. Biliyorum sırf çirkinim diye reddetti. Çok ağladım toparlanamadım. Çok sevip aşık olmak gerçekten ayrı bir şey.

Bugün birkaç arkadaşım onu her gördüğünde çok üzülüyorsun deyip bana başka bir kız ayarlamaya çalıştılar. İlk başta istemedim doğal olarak, hala da istemiyorum. Kalbimdeki kişi belli. Belki onu unutursun diye ve yenisini seversin diye ayarladılar gittim konuştum kızla ertesi gün oldu ve o da istemedi.

Çirkinseniz hayat çok zor arkadaşlar ne kadar temiz kalpli, iyi ve kibar birisi olursanız olun... Hayatımda bilerek kimseyi kırmam, mesela geçen gün bir olay yaşandı arkadaşım bana çok büyük ayıp yaptı telefonumu alıp tüm mesajlarımı okumuş, haliyle çok sinirlendim. Sınıf arkadaşlarım hepsi ona tepki gösterdi ve bana git döv onu dediler. Bırakın dövmeyi ne ağzımı açtım ona karşı ne de dokundum. İyi kalpli insanlar hep kaybeder arkadaşlar anlayın bunu.

Bu adamı siz delirttiniz...
Keşke geri dönse.

Gitti forumdan...

Yeni konular

Geri
Yukarı