Kız Tarafından Reddedilmek

Seni anlıyorum kızdan hoşlanmışsın ama bazen hayatı olduğu gibi kabul etmek gerek. Sana şu soruyu soruyorum sırf yakışıklı olduğun için sana evet dese daha mı mutlu olucaktın ? Seninle belki de hiçbir ortak yönünüz yoktur. Seni düşüncelerinden, tutkundan, sevginden dolayı seven birisi seni daha çok mutlu etmez miydi ? Kaç milyar kişinin yaşadığı dünyada mutlaka seninle iyi anlaşabilecek bir kız bulacaksındır sırf reddedildin diye sabah akşam arabesk dinleyip o kızı düşünemezsin ki hayat geçmez o kadar üzülecek şey var ki dünyada boşa üzülmüş olursun vallahi bak :)

Açıkçası bu gerçeğin farkına vardıktan sonra hiç bulaşmıyorum bu tarz işlere. Doğru kişiyi bulmak için sayısız kere zar atıp tutturman gerekiyor. Tipin yoksa bu neredeyse imkansıza yakın. Kilit bir noktaya değinmişsin. Üzüldüm adına gerçekten. Umarım senin adına işler yolunda gider.

Daha çok konuşurum bunun hakkında ama unut gitsin. Tavsiyem hiç bulaşmaman bu tarz işlere. Değmiyor çünkü. Eline üzüntüden başka bir şey geçmiyor. Tecrübeliyim de konuşuyorum. İnşallah istediğin gibi olur her şey.

Son düzenleme:
Değer yargılarına göre herkesin dediklerini yargılayacak ve anladığın kadarını alacaksın. Yani, nutuk çekmesin kimse.
Bende oldukça duygusal biri olarak şunu belirtmeliyim ki, kendi kendini düşürdüğün bu durum seni tahrip etmekten öteye geçmemektedir. Ve insan beyninin bir özelliği olmakla birlikte, hiç bir sevinç, üzüntü veya başka bir duyguyu günlerce yaşayamazsın. Beyin unutmaya yatkındır... Ve sen istesen de, istemesen de bunu beynin kendiliğinden yapacaktır. Bu yüzden gerçekçi ol ve kendine şunu sor! ''Ne yani, eğer''evet'' deseydi, bundan bir adım sonra biz bunu nereye bağlayacaktık ki? Benim okulum, kendime karşı sorumluluklarım ve geleceğim var. Evlenecek halimiz yoktu! Sanki oyuncak alınmamış bir çocuğun nazını, kendi kendime zulüm etmenin ne anlamı var ki?'' Diye sor kendine.

Reddedilmeyi bilirim ama aslında son açıldığım kızdan aldığım cevaptan sonra benimkisi pek reddedilmek sayılmaz. İlk reddedilişimi lise zamanımda aldım. Kız sevgili olmayı düşünmediğini söylemişti hatta sevgili istemediğini de ama sonradan öğrendim ki başkasıyla çıkmaya başlamış. Daha sonra üniversite 1. sınıfta da birine teklifte bulundum o da ben okumaya geldim sevgililik falan düşünmüyorum demişti. Arkadaşlardan öğrendim ki o da başkasıyla çıkmaya başlamış. Tabi bunların yalan söylediklerini öğrendikten sonra hemen soğudum ve geçici hoşlantıymış demiştim bunlara çünkü yalan söylemek beni hemen soğutur. Sonra üniversite 2. sınıfta bir kız ile daha tanıştım ve son beğendiğim kıza duygularımı söyledim, o da başkasını sevdiğini söyledi ben de aradan çekildim. Gönül onun gönlü, ben ne yapabilirim ki ? O ise arkadaş kalmaya devam edelim, üzülmeni istemiyorum, özür dilerim senden dedi. Ben de sevdiği olan veya sevgilisi olan bir kız ile konuşmam ve arkadaş olmam doğru değil dedim ve konuşmayı kestim. Fakat benim gözümde değeri daha da artmıştı çünkü öncekileri gibi yalan söylemedi. Ben ise 1 hafta kadar kendime gelemedim. Hayatım boyunca sadece 3 kıza teklif ettim daha da teklif falan etmem, ilk 3'ünde olmuyorsa sonrasında hiç olmaz dedim ve içime kapanık olarak daha doğrusu pesimist olarak hayatıma devam ediyorum. Belki de görünüşümden dolayı kaybediyorumdur...
Ne kadar iyi insan olsan da çirkinsen dışlanırsın ve reddedilirsin. Çünkü kimse bu iyi insan diye bakmaz, herkes "ıyy bu tipsiz" diye bakar. Sonra içine kapanık olursun ve seni kimse sevmez. Yakışıklı birisi bir kıza hakaret etse çekici olur, çirkin birisi etse dışlanır. Bu kadar basit. Çirkinler sevilmez.

Lise de genelde hep tipe göre ilişki oluyor ve zaten bu ilişkilerin %98'i evliliğe gitmiyor. Derslerine çalış kafanı yorma bu sevdalara zaten gerisi gelecektir. Daha bende lise sondayım şu an sadece derslerime yoğunlaştım hele bir üniversiteyi kazanayım o zaman bakarız gönül işlerine.

Ne kadar iyi insan olsan da çirkinsen dışlanırsın ve reddedilirsin. Çünkü kimse bu iyi insan diye bakmaz, herkes "ıyy bu tipsiz" diye bakar. Sonra içine kapanık olursun ve seni kimse sevmez. Yakışıklı birisi bir kıza hakaret etse çekici olur, çirkin birisi etse dışlanır. Bu kadar basit. Çirkinler sevilmez.

Bir kız tarafından reddedilmen çirkin olduğun anlamına gelmez. Sen kendini çirkin olarak gördükçe hiçbir şey yapamazsın. Lisedeki ilişkiler zaten kalıcı olmuyor kendimden biliyorum. Üniversitede muhakkak bulursun.

Bir kız tarafından reddedilmen çirkin olduğun anlamına gelmez. Sen kendini çirkin olarak gördükçe hiçbir şey yapamazsın. Lisedeki ilişkiler zaten kalıcı olmuyor kendimden biliyorum. Üniversitede muhakkak bulursun.
Bunu arkadaşlarım da dedi çirkinsin diye.

Hiç bir mesajı okumadan sadece sana verebileceğim tavsiye şu olur. Kesinlikle fiziki özellikleri kusur olarak yada olumsuz olarak görme. Yıldırım aşkı yada ilk görüşte aşkı kesinlikle bir kenara bırakıp şunu yapman belki fayda sağlayabilir. Hoşlandığın kişi ile zaman geçirmeye çalış ona önemli olduğunu sosyal hayat içinde kısa aralıklarla hissettir. Farklı olan ne onu anlamasını sağlamaya çalış. Karşınızda duran kişiler sizin gibi insan hepsinin farklı karekterleri var bunun analizini yapıp ona göre davran.

Yeni konular

Geri
Yukarı