Çirkinler neden sevilmez?

Yer
Mersin
İyi günler güzel insanlar. Sorumu başlıkta sordum, çirkin bir erkek olarak. Neden sevilmeyiz? Neden dışlanırız? Sevdiğimiz bir kıza platonik kalma sebebimiz olan bu çirkinlikle nasıl yaşarız?
Kendimden örnek verirsem: Bakımlıyımdır, kibarımdır, saygısızlık etmem kısacası düzgün bir insanım. Böyle de olmayı seviyorum. 15 yaşındayım ne içki ne de sigara kullandım. Ama çirkinim ve sevilmiyorum kısacası. Birisi yakışıklı veya güzel olsa ne yaparsa yapsın hep başkalarının gözünde güzeldir ama aynı davranışı bir çirkin yapsa direkt dışlanır. Benim yaşımdaki kızlar hep serseri erkeklerle takılırken bir kızın yanında küfür bile etmezken neden sevilmem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kız çok. Bulursun illaki.
Sorun kız bulmak değil aslında. Gördüğüm kızlar nerede serseri ve kendinden çirkinleri aşağılayan bir tip var onu severler. Adam olana yer yok gibi bir şey.

Sorun kız bulmak değil aslında. Gördüğüm kızlar nerede serseri ve kendinden çirkinleri aşağılayan bir tip var onu severler. Adam olana yer yok gibi bir şey.
Bu senin sorunun değil. Durumlar her yerde böyle. Onlarla takılırlar sonra düzgün kişilerle evlenirler. Standart Türk psikolojisidir bu. Normal kişiler, gençken neşeli gelmediği için bozuk kişilerle takılırlar. Sonra farkına varırlar ki onlar aslında kötü huylu ve niyetli insanlardır. Farkına varınca düzgün biriyle tanışıp evlenirler. Bu yaşlarda dert etmeni önermem. Aşk konusuna da fazla girme. En azından kendini ayrılmaya hazır şekilde bulundur.

Öyle kızların aklı başına geç geliyor. Genellikle üniversitede gelir. Onlarla çok takılma. Kendilerini dünyanın en güzel insanı olarak, kendilerini çok üstün düşündükleri için ona göre yakışıklı erkeklerle takılır. Serseri erkeklerle takılınca üniversitede bir bok olmayacağını anlıyor. Düzgün insanlarla takılıyorlar. Lisede çok kafana takma. Lisede olan aşklar tatmin edici falan oluyor öyle çok uzun ilişki nadirdir. Asıl ilişki üniversiteden sonra başlar diye düşünüyorum(11. sınıfım tahminim bu benim).

Çirkin tabirini kendine yakıştırman zaten yanlış birşey, insanları dış görünüşüyle çirkin yada güzel demek yerine sadece insan olarak sevebilmektir asıl marifet. Bunu insanlara aydınlatman gerekiyor, her çirkin-güzel ayrımı yapan insanlara aslında ayrım yapmayıp hayatın dahada yaşanabilir bir duruma geldiğini söylemen gerekiyor. Yani açıksası biraz dil olmak zorunda, ağzın laf yapmak zorunda diyebilirim. Kimse boş duran, muhabbet etmeyen birisiyle iletişim kurmak istemez.

Öncelikle neden çirkinim diye düşünüyorsun? Her insan güzeldir. Kız arkadaş bulamamanı, çirkinim diye kapatıyorsun. Özgüven eksikliğinden kaynaklı bir durum bu. Güven kendine ya! Git biraz spor yap arkadaşlarınla takıl. "O" kızı illa ki bulacaksın dert etme öyle. :neo:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı