Kıza aşık mıyım?

Hayır sadece hoşlanıyorsun. Aynı şekilde başka bir kızla bu şekilde iletişime geçsen büyük ihtimal ondan da hoşlanma ihtimalin var. Aşk bambaşka bir şey ve büyük ihtimal birçoğumuz henüz aşkın ne olduğunu daha tatmadık bile...

Aşk çok ayrı bir duygu birikimi. Her zaman da birikim denemez gerçi, bir anda bir kıvılcımla da hepten tutuşturabilen bir olgu. Aniden de ortaya çıkar, zamanla sevginin getirdiği bağlılığın etkisiyle de oluşur. Sevginin en uç noktasında aşk, tam zıttında da onun en uç noktası nefret durur. Hoşlanmak ile aşık olmak arasında çok fark var.

Tavsiyem, hoşlanıyorsanız da (aşık olduğunuzu çok da sanmıyorum) kendinizi çok da kaptırmamanız yönünde. İnternet üzerindeki dostluk bağları, işte sizin de deneyimlediğiniz kadar oluyor genelde. İnternet ortamındaki aşka, sevgiye inanmam ve saçmalık olarak görürüm.
Haklısınız, ortaokulda bir kıza aşık olmuştum. Çok farklı bir şeydi beni hiç tanımayanlar bile gelip sen bu kıza aşık mısın diyorlardı. Çok belli etmişim. Kıza söylemişler onu, o da beni kullanmış 2 yıl boyunca. Gerçekten arkadaşım oldu zannetmiştim.

Haklısınız, ortaokulda bir kıza aşık olmuştum. Çok farklı bir şeydi beni hiç tanımayanlar bile gelip sen bu kıza aşık mısın diyorlardı. Çok belli etmişim. Kıza söylemişler onu, o da beni kullanmış 2 yıl boyunca. Gerçekten arkadaşım oldu zannetmiştim.

Bir kızı 100 kişi ister, 1 kişi alır. Görünen o ki genç bir kardeşimizsin. Peşinden koşacak kadar özgüvensiz olmamalısın. Bir kere boyun eğdin mi gerisini alamazsın. Bunun dışında da yalnız bir insan olduğun en azından karşı cinse yalnız olduğun da çok açık. Seviyorsan açık açık söyleyeceksin, kaybedeceğin maksimum o kız olur. Kaybetsen bile kendini iyi hissedeceksin. Ortada fol yol, yumurta yoksa da kız herkese sana davrandığı gibi davranıyor ve sen kendi kendine gelin güvey oluyorsundur. Görünen de yine o ki, böyle bir olayda da onu kazanmaya çalışırsın. Fakat çevresinden bir farkın varsa o bunu çoktan anlamış olmalıydı.
Direkt olarak açılmanı tavsiye ederim, en doğrusu da budur. Kızlar da bundan hoşlanıyor, kendinden emin erkeklerden.

Geri
Yukarı