Kızla erkek arkadaş olmaz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu farklı bir insanı hayatınıza sokmak ve ona vakit ayırmak anlamına gelir ve size bir faydası dokunmuyorsa, size destek olmuyorsa cinsiyet fark etmeksizin uzak durmak gerekir. Arkadaşlıklar mutualist ilişkilerdir. Tabi duygusal bir yanı var ancak genel olarak bu şekilde bir tanım yapmayı tercih ederim.

Kızla erkek arkadaş olmaz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fikrim ne kadar eleştirilebilse de bence olmaz her erkeğin erkekle kızlarında kızlarla aralarında konuşabileceği konu daha çoktur. Daha iyi muhabbet döner, yakın arkadaş olurlar ancak birisi erkek birisi kız olunca erkek farklı, kız farklı düşüncelere dalıyor. Bence olmaz şahsen benim hep aklım kayar bu konularda şu ana kadarki hepsinde böyleydi hiç tam olarak arkadaş hissetmedim. Tabii arkadaş olanlarda olur onlara da mutluluklar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkımda saatlerce konuşulabilir. Herkese göre de değişebilir. Kendi düşünceme geleceksem, niyetin çok önemli olduğu kanısındayım. Kızlı erkekli arkadaşlık ilişkisinde, yalnızca birinin niyeti farklıysa, arkadaşlık bozulur/olmaz.

Benim anlam veremediğim bunu dindar birisi söyleyince bağnaz derken, neden Kant söyleyince bağnaz demiyorsunuz?
Kant'ın dediği farklıda ondan. Bağnazlar haram veyahut terbiyesizlik olarak gördüğü için. Kant ise aşk veya dürtü, hoşlanmadan ötürü olamayacağını söylüyor. Tabii sanırım siz bunu idrak edemediniz.

Kant'ın dediği farklıda ondan. Bağnazlar haram veyahut terbiyesizlik olarak gördüğü için. Kant ise aşk veya dürtü, hoşlanmadan ötürü olamayacağını söylüyor. Tabii sanırım siz bunu idrak edemediniz.
Neden söylediği ne farkeder? İkisi de olamayacağını, kendi düşünce biçimiyle ifade ediyor.
Müslüman birisi Kant'ın dediğinin aynısını dediğinde, erkek ve kadın cinsel çekim hissedeceği için arkadaş olamaz dediğinde hangi yüzyıldayız demeye başlarsınız. Konu Kant olunca veya bir filozof olunca niye demiyorsunuz? Bu kişileri siz bu konularda otorite kabul ediyorsanız, Müslümanlar da dinini otorite kabul ediyor.
Demek istediğim Kant'ı, Freud'u savunanlarda bağnaz, dini uç noktalarda yaşayanlarda bağnaz. İdrağım gayet iyi sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı