Kızla erkek arkadaş olmaz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sen insanlarla ihtiyacına göre arkadaş oluyorsan bu senin sorunun. Kız ve erkek arkadaş olabilir, durumun meriçlikle alakası yok.

Sorun değil görünebilen fayda. Kızlar erkeklerle arkadaş olur çünkü boş vakitleri bol ve hayatlarını idare ettirmek gibi bir zorunlulukları yok tek amaçları evlilikle kendilerine bakabilecek bir koca bulmak. Erkekler ise kızlarla arkadaş olup onlarla vakit harcamak yerine kendi hayatlarına odaklanıp kendilerini geliştirmeli. Sevgilin dışındaki kızlarla vakit geçirmek tamamıyla bir kayıp.

Sevgilin dışındaki kızlarla vakit geçirmek tamamıyla bir kayıp.
Arkadaş ayrı şey sevgili ayrı şey, yeri geliyor o kayıp olarak gördüğün kadın-erkek arkadaşlığında en zor anlarında erkek arkadaşlarını değil onları yanında görüyorsun. Yeri geliyor erkek olan hiçbir arkadaşın seninle empati kuramazken onlar empati kurup çare oluyor bir derdine. Kadınların hepsini daha başından o şekilde kafanda kodluyorsan zaten arkadaş da olamazsın.

Arkadaş arkadaştır, cinsiyeti de önemli değildir. Arkadaşla malum şey yapılmaz, beklenti olmaz, karşı cins diye de biriyle illa çiftleşeceksin diye bir kaide yok. Sevgiliyle farklı şeyler paylaşılır, arkadaşla farklı şeyler paylaşılır.

Son düzenleme:
Arkadaş ayrı şey sevgili ayrı şey, yeri geliyor o kayıp olarak gördüğün kadın-erkek arkadaşlığında en zor anlarında erkek arkadaşlarını değil onları yanında görüyorsun. Yeri geliyor erkek olan hiçbir arkadaşın seninle empati kuramazken onlar empati kurup çare oluyor bir derdine. Kadınların hepsini daha başından o şekilde kafanda kodluyorsan zaten arkadaş da olamazsın.

Arkadaş arkadaştır, cinsiyeti de önemli değildir. Arkadaşla malum şey yapılmaz, beklenti olmaz, karşı cins diye de biriyle illa çiftleşeceksin diye bir kaide yok. Sevgiliyle farklı şeyler paylaşılır, arkadaşla farklı şeyler paylaşılır.

Kadınla dertleşen kadının mantıklı olabileceğini varsayan kadınlar hakkında hiçbir tecrübeye sahip değildir, kadınlar duygusal ve bencil hareket eder erkeği sevgili olarak seçerken de arkadaş olarak seçerken de bu böyledir. Kadınlarla tecrübesi olan kişilerle konuşursan görürsün ki her kadının aynı olduğunu bilirler. Kadınlarda mantık ve empati yoktur, bencil düşünürler çünkü çocuklarını yetiştirmek, büyütmek için bencilce davranıp erkeği kullanmalıdırlar. Evrim boyunca böyle olmuştur kadınlar erkekleri manüpile edip kontrol etmek ve çocukları uğruna bencil olmak üzerine gelişmişlerdir. Erkek ise fiziksel ve inşa gücünü kullanarak dünyayı inşa etmiş ama çoğunlukla kadınlar tarafından zayıflatılmış çocuğa bakacak hale getirilmiştir. Erkek ile kadın arkadaş olamaz çünkü doğamızda yok, yakın olduğunuz kızlar olabilir ama onlar o ilişkileri sizin gibi düşünmüyor onlarla dertlerinizi paylaştığınızda sizin hakkınızda zayıf, güçsüz ve tercih edilmeyen bir erkek olarak düşünüyor muhtemelen de arkanızdan hiç çekici değil, feminen bir erkek gibi konuşmalar yapıyor. Sizin arkadaşlığa bakışınız ile kadının bakışı aynı değil.

Benim için cinsiyeti arkadaş olarak fark etmiyor. Ama ergenlik sorunlarımı yitirdikten, kendimi zihinsel olarak düzeltmeye başladıktan sonra fark ettim ki arkadaşım olmamasının sebebi benim. Çok seçici olduğumu fark ettim, mizah anlayışı toplumdan üstün olmalı, IQ'su yüksek olmalı, nerede nasıl konuşacağını bilmeli, son olarak da gelecek planları iyi olmalı. Evet belki kriterlerim çok yüksek ama diğer insanlarla iyi anlaşsam da hiç bir şekilde arkadaş olamam. Bana uymuyor, uyması çok çok zor geliyor. Şu an böyle özeliklerde olduğunu düşündüğüm bir arkadaşım var. Yani kısaca arkadaşlıkta cinsiyetin önemi yok, vakit geçirdiğiniz 5 kişisinin ortalaması olduğunuz için o arkadaşınızı cinsiyetine önem vermeden seçin. 4 tane kekoyla veya 4 tane kültürlü, zeki kişilerle 1 sene takılsanız arasındaki farkı çok fazla anlarsınız.

Kadınlarda mantık ve empati yoktur.
Basmakalıp aforizmalarından kurtulup kadınlarla gerçekten tanıştıktan sonra bu konuyu tekrar konuşuruz. 🤣

Bencil düşünürler çünkü çocuklarını yetiştirmek, büyütmek için bencilce davranıp erkeği kullanmalıdırlar.
Zaten anlayamadığın kısım bu çünkü gördüğün her vajina sahibine sadece tek bir amaçla bakmışsın. Arkadaş ayrı şey, sevgili/eş ayrı şey. Bir insan eş seçerken çocuklarının geleceğini garanti altına almak için çalışabilir, arkadaşlığın dinamiklerinin bununla en ufak bir alakası yok.

Bir de şunu anlamıyorum; tamam hayatında karşı cinsten biriyle gerçekten bir arkadaşlık kurmamış ya da kurmayı başaramamış olabilirsin ama sen yapamıyorsun diye böyle basmakalıp sözlerle kahvehane ağzıyla yargılama yapmaya niye giriyorsun?

Kişileri farklı karakterlere ve yaşam deneyimlerine sahip bireyler olarak değil de, vajina ve penis sahibi olarak sınıflandırmaya devam edenlerin karşı cinsle arkadaşlık konusuna uzaylı görmüş gibi davranmasını da anlıyorum.

Son düzenleme:
Basmakalıp aforizmalarından kurtulup kadınlarla gerçekten tanıştıktan sonra bu konuyu tekrar konuşuruz. 🤣

Zaten anlayamadığın kısım bu çünkü gördüğün her vajina sahibine sadece tek bir amaçla bakmışsın. Arkadaş ayrı şey, sevgili/eş ayrı şey. Bir insan eş seçerken çocuklarının geleceğini garanti altına almak için çalışabilir, arkadaşlığın dinamiklerinin bununla en ufak bir alakası yok.

Bir de şunu anlamıyorum; tamam hayatında karşı cinsten biriyle gerçekten bir arkadaşlık kurmamış ya da kurmayı başaramamış olabilirsin ama sen yapamıyorsun diye böyle basmakalıp sözlerle kahvehane ağzıyla yargılama yapmaya niye giriyorsun?

Kişileri farklı karakterlere ve yaşam deneyimlerine sahip bireyler olarak değil de, vajina ve penis sahibi olarak sınıflandırmaya devam edenlerin karşı cinsle arkadaşlık konusuna uzaylı görmüş gibi davranmasını da anlıyorum.

Hayatta kalma mücadelemiz cinsiyetleri şekillendirmiştir sen şu an modern ve eşitlikçi bir dünyada yaşıyor olabilirsin ama beyinlerimiz, davranışlarımız ve karakterlerimiz hala o hayatta kalma mücadelesindeki seviyelerdeler sen ne kadar istesen de içindeki ilkelliği yok edemez veya zayıflatamazsın. Modern dünya çok hızlı gelişti ama ilkelliğimizin atılması için hala yüzbinlerce yıl bu şekilde yaşamalıyız. Basmakalıp aforizmalar dediğin şey hayatta kalmamızı sağlayan evrimimizin en önemli aşamaları, kadın bencil olmasa ve çocuğu için erkekleri kullanmasa türümüz belki de hayatta kalamazdı. Kaldı ki şu anki feminizm politikaları bile kadınların bencilliğini ve geleceklerini garanti altına almak için ortaya konan görüşlerden ibaret. Batının feminist ve erkek düşmanlığı, evrim düşmanlığı oluşturan medyalarını takip etmeyi bırakıp biraz evrim ve cinsel seçilim üzerine araştırma yap. Vajina ve penis arasında sınıflandırma yapmıyorum evrimimiz bu, ister kabul et ister etme evrimimiz bu ve gerçeği değiştiremezsin.

Kadın bencil olmasa ve çocuğu için erkekleri kullanmasa türümüz belki de hayatta kalamazdı.
Hâlâ eş ve arkadaş kavramlarının farkını algılayamıyorsun. Ben arkadaş olmayı beceremiyorum de geç, zaten kadınlar da senin bu ayrımı yapamadığını görünce karşı cinsinden bir arkadaşa erişemiyorsun. Bu kadar basit.

Dediğin şeyler eş seçimi ve çocukların geleceğini garantilemek üzerine sadece. Arkadaşlık dediğin şeyin bunlarla hiç alakası yok. Hayatında ya hiç arkadaşın olmamış ya da kadınlar bu açıdan bakışını fark edip senden bu konuda uzak durmuş. Arkadaş seçimi ayrı şey, eş seçimi ayrı şey önce bunu algılaman gerekiyor.

Bir yerlerden bir şeyler okumuşsun, o kalıbın dışına çıkamıyorsun. Daha arkadaş kavramıyla dediğin şeylerin alakası olmadığının farkında değilsin. Bak daha önce anlamadıysan 800. defa tekrar edeyim: Arkadaşlık başka şey, eş seçimi başka şey.

Hâlâ eş ve arkadaş kavramlarının farkını algılayamıyorsun. Ben arkadaş olmayı beceremiyorum de geç, zaten kadınlar da senin bu ayrımı yapamadığını görünce karşı cinsinden bir arkadaşa erişemiyorsun. Bu kadar basit.

Dediğin şeyler eş seçimi ve çocukların geleceğini garantilemek üzerine sadece. Arkadaşlık dediğin şeyin bunlarla hiç alakası yok. Hayatında ya hiç arkadaşın olmamış ya da kadınlar bu açıdan bakışını fark edip senden bu konuda uzak durmuş. Arkadaş seçimi ayrı şey, eş seçimi ayrı şey önce bunu algılaman gerekiyor.

Bir yerlerden bir şeyler okumuşsun, o kalıbın dışına çıkamıyorsun. Daha arkadaş kavramıyla dediğin şeylerin alakası olmadığının farkında değilsin. Bak daha önce anlamadıysan 800. defa tekrar edeyim: arkadaşlık başka şey, eş seçimi başka şey.

Arkadaşlığa erkeğin ve kadının bakış açısını daha önce yazmıştım aynı şey olduğunu da söylemedim sadece erkeğin hiçbir faydası yok ve hatta zararı var. Bu dünyayı ve evrimi ben oluşturmadım benim suçum değil ben de senin gibi son derece eşitlikçi iki cinsiyetin de son derece mantıksal olduğu hiçbir kaosun olmadığı dünya isterdim ama öyle bir dünyada yaşamıyoruz maalesef gerçekleri bir gün kabul etmek zorunda kalacaksın.

Ben de senin gibi son derece eşitlikçi iki cinsiyetin de son derece mantıksal olduğu...
Demek ki öyle birileriyle tanışmamışsın, farkında olmasa da kişinin karakteri ya da fikirleri kendi çevresini belirliyor. Sadece erkeklerde eşitlikçilik, empati ya da mantık olduğunu sanıyorsun. Burada yine önyargılı bakış açından dolayı tercih edilmemiş olma ihtimaline geliyoruz.

Kendimi bir kadının yerine koyup bu duruma uzaktan bakıyorum, kadın olmadığı halde kadınlar hakkında ahkâm kesen bir erkek gördüğümde ben de bakmadan yoluma devam ederim. Ne arkadaşlık ne de eş seçiminde göz önünde bile bulundurmam. Hâlâ kişilik denilen olgunun sadece evrime bağlı olduğunu sanıyorsun, evrim dışında kültürel çevrenin insan üstündeki sosyolojik etkisini göz önünde bulundurmuyorsun. Sosyal yaşayan hiçbir canlıyı sadece evrimsel içgüdülerle açıklayamıyorsun çünkü işin içine sosyal yapı girdiğinde bazı şeyler farklılaşıyor. Dönemsel olarak bile bir sürü şey değişiyor.

Biriyle tanıştığında kadın/erkek/eş/arkadaş olarak değil de önce birey olarak tanımaya çalışırsan aslında tahmin edebileceğinden daha fazla kişinin o evrimsel yapının haricinde sosyal yapıdan dolayı da bazı konularda kendilerini şekillendirdiğini görürsün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı