Kızlara bakmaktan çekiniyorum

Dik dik, süzercesine bakmadığın sürece bakmanın bir sıkıntısı olmaz. Önemli olan niçin baktığın. Bakamıyorum diye bir şey yok. Sen insansan o da insan.

2 saniye göz teması kurdunuz diye bir kızı kesmiş olmuyorsunuz sapık olmuyorsunuz bir şey olmuyorsunuz. İnsanlık hali mutlaka göz teması olacak bu erkekle de olur kızla da olur sokaktaki köpekle bile olur. Kantinde sıra beklerken merhaba sabah koridorda giderken günaydın dediniz diye sapık ilan edilmezsiniz. Rahat olun arkanızdan konuşsalar ne olacak konuşmasa ne olacak? Olayın burasını da düşünün.

Merhaba. Okulda bana bakan bir sürü kız var fakat hiçbiriyle göz teması kuramıyorum. İçimde hep bir ya arkamdan kötü konuşurlarsa, sapık derlerse gibi düşünceler yatıyor. Geçmişte bunlarla ilgili bir travmam yok ama yine de böyle hissediyorum. Ya da dışarıda ilk kez gördüğüm birine baktığımda neden baktığıma dair laf atacakmış gibi hissediyorum. Bunlar gereksiz düşünceler mi?

Aynısı bana da oluyor neredeyse hiçbir kıza bakmıyorum ama bir psikolokla görüşmeni tavsiye ederim en azından sorununun çözülmesi için ben halimden memnnum o yüzden psikoloğa gitmiyorum.

Merhaba. Okulda bana bakan bir sürü kız var fakat hiçbiriyle göz teması kuramıyorum. İçimde hep bir ya arkamdan kötü konuşurlarsa, sapık derlerse gibi düşünceler yatıyor. Geçmişte bunlarla ilgili bir travmam yok ama yine de böyle hissediyorum. Ya da dışarıda ilk kez gördüğüm birine baktığımda neden baktığıma dair laf atacakmış gibi hissediyorum. Bunlar gereksiz düşünceler mi?
Sosyal anksiyete. Bendede var biraz. En onemlisi takmamak. Tabii soylemesi kolay yapmasi zor.

Hocam tabiki de bunlar gereksiz düşünceler sana bakan derken eğer senden hoşlanan ve ya konuşmak isteyen kızlar ise git konuş çekinme normal arkadaş gibi çok rahat takıl ama onun ayarını bul yani çekingen olma bunlar güzel anılar

Merak edenler olmuş, daha önce sevgililerim oldu. Ama genelde onlar bana gelip açıldı yani ben çok bir şey yapmadım. Tipim çok mükemmel değil ama farklı bir karizmam var özellikle kaşlarımın keskin ve kalın yapısı çok kurtarıyor beni. Sadece çok saçma şekilde terslenme korkum var. Okulumdaki kızların maddi durumu çok iyi, benim maddi durumum pek iyi değil bu da sıkıntı olabilir diye ister istemez özgüvenim yere düşüyor. Lisedeyim bu arada.

Geri
Yukarı