Kızlara karşı boşum

Daha fazla  
İyi Sosyaller. Liseye yeni geçtim, okulun 4. günü sınıftan birisi bana açıldı ve kıza ısındım, sevgili olduk. Fakat gel gelelim şu zamanlarda bana çok önem gösterdiği, gerçekten sevdiği, sürekli mesajlar atıp merak ettiği halde ben onu fazla umurumda katmıyorum, arkadaşlarım bana kızıyor, aptal diyorlar. Haklılar fakat kızı ne kadar beğensem, sevsemde yine de boş hissediyorum, ilgi duymuyorum. İster istemez ilgi göstermeyince de üzülüyorum ve hala ilgi bekliyor. Fakat ben kız alemi ile muhatap olmayı hiç istemiyorum artık, şu sıralar duygularım değişiyor. Ne yapmalıyım? Çok hissizleştim, sevgili olmakla hata yaptığımı düşünüyorum, 1 hafta öncesine kadar dünyanın sevgisini ve ilgisini gösterip saatlerce mesajlaşırken şimdi günaydın bile demiyorum ama bazı nedenleri yine de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla ilgi gösterince soğumuş olabilirsin.

Doğru fakat onlara alakası yok fakat rahatsız olduğum bir yönü var. Kendisi benim tanıştırdığım arkadaşlarımla fazla yakın oluyor. Yaşadığı ailevi nedenlerden dolayı arkadaşım sevgilimi kaçıracağını bile söylemiş oda tamam demiş. Bu durum beni çok rahatsız ediyor, ben diğer kızlar ile konuşmamaya çalışırken o erkekler ile resmen ilişkiye girecek.

Rahatsız olduğunuz durumu belirtebilirsiniz, neden belirtmiyorsunuz ki? Dediğiniz gibi erkeklerle sürekli yakınlaşmaya çalışan birisiyse ilgiyi alıp kenara çekilen tiplerden. Duruşunuzu bozmayın.

Rahatsız olduğunuz durumu belirtebilirsiniz, neden belirtmiyorsunuz ki? Dediğiniz gibi erkeklerle sürekli yakınlaşmaya çalışan birisiyse ilgiyi alıp kenara çekilen tiplerden. Duruşunuzu bozmayın.

Haklısınız fakat çekiniyorum. Bu sefer bana leke sürmeye çalışacaklar diye ama gerçekten çok öteye gidiyor kıskançlığımı bildiği hâlde. Sınıftaki birisi buna ilişki fotoğrafları göstereyim mi diye sormuştu oda onaylayıp fotoğraflara bakıp oha vb. demişti. Erkeklerle aşırı yakın, ve bunu benim kıskanacağımı bildiği halde yapıyor. Sizce amacı nedir?

Bir gün sizde çok seversiniz, 7/24 onunla konuşmak istersiniz, fazla ilgi vermek istersiniz; karşınızdaki kişi size günaydın bile yazmıyor. Açıkçası kıza üzüldüm. Kız üzüldüğünü belli ediyor mu etmiyor mu bilemiyorum ama üzüldüğünü tahmin ediyorum. Empati kurmanız lazım. Empati sayesinde sizde ona biraz daha ilgi gösterebilirsiniz.

Bir gün sizde çok seversiniz, 7/24 onunla konuşmak istersiniz, fazla ilgi vermek istersiniz; karşınızdaki kişi size günaydın bile yazmıyor. Açıkçası kıza üzüldüm. Kız üzüldüğünü belli ediyor mu etmiyor mu bilemiyorum ama üzüldüğünü tahmin ediyorum. Empati kurmanız lazım. Empati sayesinde sizde ona biraz daha ilgi gösterebilirsiniz.

Haklısınız. Az önce çok az da olsa yazıştık. Ailesi kıza çok kötü davranıyor, süt çocuğu. Bana üzüldüğünü sadece birkaç kelime ile ifade ediyor ama üstelemiyorda.

Kıza iyi davranın hocam. Eminim çok hassas birisidir. Üzmemeye çalışın.

Teşekkür ederim, evet duygusal birisi. Şimdi yazacağım. Yazdım ve tanıştırdığım yakın arkadaşımla yazışıyormuş. Bırakacağım ne halleri varsa görsünler. O arkadaşımın çenesini kıracağım bu gidişle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı