Kızlara pozitif ayrımcılık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okulumuzda kadın öğretmenlerin çoğu kızlara pozitif ayrımcılık uyguladığını gördüm ve bayağı normal karşılanıyor. Pozitif ayrımcılık nasıl yapıyor diye soracak olursanız kızlara bir proje konusunda daha başta oluyor örnek olarak öğretmen 5 tane kişi istedi. Kızlar pozitif ayrımcılık yapıyorum dedi olayla alakası olmayan 5 kızı seçti daha devam ettirebilirim fakat o kadar çok var ki yazmaya üşendim bu konuda soruşturma açabilir miyim?

Hocam her okulda kızlara ayrımcılık var maalesef. Hayatımda 10'dan fazla okul değiştirdim (Lise 1'im) inanın hepsinde var bu durum.

Benim okuduğum zamanlarda da aynı olaylar oluyordu. Yıllardır ülkemizi gözlemlerim, maalesef değişen hiçbir şey yok. Başka ülkeler yıllar ilerledikçe gelişirken, biz geriledik. Gerilemeye de devam ediyoruz.

Okul değiştir yada hocanla konuş. Ben olsam öyle yaparım. Bu ülkede CİMER'e şikayet etmekle falan bir şey olmaz.

Hz. Ali'nin güzel bir sözü vardır.

"Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz." diye.

Herkese eşit davranacaksın, adam kayırırsan bu işte bir sorun var demektir.
Hakkını savun hocam. Ben de buna karşıyım, bu "pozitif" ayrımcılığa.

Eğer bu ayrımcılık erkek öğrencilere yapılsaydı her biri bir anda kendilerini savunurdu ancak kendileri üstün görülünce sesleri çıkmıyor. Kadın - erkek eşitliğini savunurum, ancak ne zaman bu tür kişiler kendilerini erkeklerden üstün görmeyi bırakacak olursa o zaman gerçek eşitlik olur.

Eğer bu ayrımcılık erkek öğrencilere yapılsaydı her biri bir anda kendilerini savunurdu ancak kendileri üstün görülünce sesleri çıkmıyor. Kadın - erkek eşitliğini savunurum, ancak ne zaman bu tür kişiler kendilerini erkeklerden üstün görmeyi bırakacak olursa o zaman gerçek eşitlik olur.
Erkekle kadın eşit değildir. Hak hukuk konusunda falan eşitler ama diğer konular da öyle değiller. Erkeğin üstün olduğu yanlar var, kadının üstün olduğu yanlar var. Bunlar zaten birbirini tamamlamak için evlenirler. Din kültürü ve ahlak bilgisi hocamız anlatmıştı bize.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı