Kızların yanında utanan erkekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar sıkıntı yapılacak bir durum yok. Kimisi utanarak sever kimisi gururunu hiçe sayarak. Ne toplum ne de başka bir şey önemli değil. Önemli olan sevmek. Utanarak sev kardeşim yeter ki sev.

Niye anlamamakta ısrar ediyorsun ? Kişinin topluma mal ettiğini değil, toplumun kişiye mal ettiğini konuşuyoruz.
Ben anlamadığım yeri soruyorum. Mesela çarpık derken neyi kastettin onu bile tam açıklayamadın gibi geldi bana. Ben de zaten kişilerin yaşadığı toplumdan bağımsız olmadıklarını anlatıyorum deminden beri. :) Konuyu nereye bağlamaya uğraştığını bile çözemedim?

Malum şahsın olduğu konuları görünce direk alt-f4 çekin yoksa sinir stres ve zaman kaybı ile kalırsınız. Okurken gözünüze emojiden başka bir şey gözükmez. Onu bile alakasız kullanıyor. 🤣 İnsan dediğini inkar eder mi? her konuda kaos, her konuda herkesle tartıştığını görüyorum başka bir şey yok.

Malum şahsın olduğu konuları görünce direk alt-f4 çekin yoksa sinir stres ve zaman kaybı ile kalırsınız. Okurken gözünüze emojiden başka bir şey gözükmez. Onu bile alakasız kullanıyor. 🤣
Konuyu saptırmamak için buna cevap bile yazmayacağım. :) Sen de her zamanki gibi mesajları silip silip yeniden yazmakla uğraşıyorsun. Ayrıca soru işaretinden sonra gelen cümleye büyük harfle başlanır. Ama ilginçtir hiç ceza almıyorsun. Bu acaba bizim rapor etmek gibi ufak tefek işlerle uğraşmadığımızdan olabilir mi? 😎

Ben anlamadığım yeri soruyorum. Mesela çarpık derken neyi kastettin onu bile tam açıklayamadın gibi geldi bana. Ben de zaten kişilerin yaşadığı toplumdan bağımsız olmadıklarını anlatıyorum deminden beri. :)
Örnek verirken yine konuyu çarpıtıyorsun. Bence gayet açık ve senin anlayabileceğin düzeyde yazdım. Deminden beri anlattığın konuda değerlendirmeye aldığın kişinin Ali, Veli olmadığını anlatmaya çalışıyorum bende sana. Neden gönderildiğini bildiğini düşünüyorum. O toplumdan neden o seçilmiş bir sorgula yahu.

Örnek verirken yine konuyu çarpıtıyorsun. Bence gayet açık ve senin anlayabileceğin düzeyde yazdım. Deminden beri anlattığın konuda değerlendirmeye aldığın kişinin Ali, Veli olmadığını anlatmaya çalışıyorum bende sana. Neden gönderildiğini bildiğini düşünüyorum. O toplumdan neden o seçilmiş bir sorgula yahu.
Her zamanki gibi yine basit bir konuyu bile Din-Tanrı-Peygamber üçlemesine çevirdiniz ya tebrik ediyorum. :) Burada konu gayet insani bir tavır olan utanmak sıkılmak ile ilgili olan bir şey. Halen seçilmiş diyorsun. Bence kimsenin seçildiği falan yok. Bu apayrı bir konu zaten. Neden her haltı bu konuya bağlıyorsunuz çözmek zor. Peygamberleri mi baz alalım yani yaşarken? Bir kıza bakarken de ''aaa acaba Peygamberimiz nasıl yaklaşmış'' diye mi düşünelim? Adam basit bi konu açmış olayı nerelere götürüyorsunuz. 1500 yıl önceki toplumlara gidip oradan örnek veriyorsunuz. Ya bu kadar da saçmalık olmaz. :) Ben sana çarpıklık üzerinden yanıt veriyorum ama sen her seferinde konuyu değiştirmeye uğraşıyorsun. Diyorum sana çarpık nedir onu açıkla? Açıklayamıyorsun bile.

Son düzenleme:
Her zamanki gibi yine basit bir konuyu bile Din-Tanrı-Peygamber üçlemesine çevirdiniz ya tebrik ediyorum. :) Burada konu gayet insani bir tavır olan utanmak sıkılmak ile ilgili olan bir şey. Halen seçilmiş diyorsun. Bence kimsenin seçildiği falan yok. Bu apayrı bir konu zaten. Neden her haltı bu konuya bağlıyorsunuz çözmek zor. Peygamberleri mi baz alalım yani yaşarken? Bir kıza bakarken de ''aaa acaba Peygamberimiz nasıl yaklaşmış'' diye mi düşünelim? Ya bu kadar da saçmalık olmaz. :) Ben sana çarpıklık üzerinden yanıt veriyorum ama sen her seferinde konuyu değiştirmeye uğraşıyorsun. Diyorum sana çarpık nedir onu açıkla? Açıklayamıyorsun bile.
Dostum sen şu an ya dalga geçiyorsun ya da ağır zihinsel problemlerin var. Görüşün beni hiç ilgilendirmez ama objektif bakamıyorsun olaya. Seni adam yerine koyup, görüşünde bir hata olduğunu belirtiyorum sonrasında dallanıp budaklandı konu. Konuda arkadaşlar hadislerden bahsetti ve sen arap toplumunu kötülerken Hz.Muhammed'i işin içine katıyorsun. Ben bunda hata yaptığını söylüyorum. Verdiğin örneklerle konuyu zaten saptırdın. Açıklama beklediğin şeyi açıkladım zaten anlama güçlüğü mü çekiyorsun sana bilimsel makale mi yazayım ? Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü anlamak istediğin gibi anlıyorsun çoğunlukla. Mümkünse artık uzatma !

Dostum sen şu an ya dalga geçiyorsun ya da ağır zihinsel problemlerin var. Görüşün beni hiç ilgilendirmez ama objektif bakamıyorsun olaya. Seni adam yerine koyup, görüşünde bir hata olduğunu belirtiyorum sonrasında dallanıp budaklandı konu. Konuda arkadaşlar hadislerden bahsetti ve sen arap toplumunu kötülerken Hz.Muhammed'i işin içine katıyorsun. Ben bunda hata yaptığını söylüyorum. Verdiğin örneklerle konuyu zaten saptırdın. Açıklama beklediğin şeyi açıkladım zaten anlama güçlüğü mü çekiyorsun sana bilimsel makale mi yazayım ? Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü anlamak istediğin gibi anlıyorsun çoğunlukla. Mümkünse artık uzatma !
Bence konuyu anlamamakta direten sensin. Benim söylediğim çok açık. Hiç kimse yaşadığı toplumdan bağımsızmış gibi düşünülemez. Sanırım anlamak istemediğin şey bu. Ben Arap olanların hepsi aynıdır da demedim. Bahsettiğim şey 1500 yıl önce yaşamış bir toplum ve o toplumda yaşamış bir şahıs! Başkalarının akıl sağlığıyla ilgili atıp tutacağınıza lütfen kendi hayal dünyanızı biraz irdeleyin. Söyledikleriniz hiçbiri mantıkla ya da sosyolojiyle açıklanacak şeyler değil. Kalkmış bir de başkalarının zihni ve fikirleriyle sağlıksız olduğunu ima ediyorsunuz. Asıl konuyu saptıranlar her halta Din denen şeyi sokanlardır. Hadi diyelim ki onu yaptınız tamam; ama en azından farklı bir düşünce duyduğunuzda çemkirerek hakaret ederek yorum yapmamayı öğrenmelisiniz. Ayrıca dalga geçecek bir durum da söz konusu değil. Halen hadis diyorsun. Bende diyorum ki utanma sıkılma ahlak erdem gibi davranışların en son ilgisi olacak konu Dindir. Tanrı'ya adak olsun diye oğlunun kafasını kesecek olan şahıs da bu tip şeylere inanan biri değil miydi? Bu mu ahlak bu mu erdem? Kendi oğlunun kafasını kesmek mi? Bence konuyu daha fazla saptırmadan susmak gerek. Konuyu açan kişi gayet saf bir şekilde kızların yanında utanan erkeklerden bahsetmiş. Kızların yanında utanan Müslümanlardan bahsetmemiş! Sadece Peygamberin bir sözünü örnek göstermiş o kadar.

Son düzenleme:
Aynen kadınları bir özgür bırakın artık. Belki kadınlar bir ''habibi''nin 12. karısı olup don bile giyilemeyen sıcaklarda kara çöp poşetlerine sarılmak istiyordur. Buna saygı duymak zorundayız. Çünkü kadının kararı... 🙃 Çok mantıklı. 🙂

Hatta Afrika'da sünnet olan kadınlar var. Onlara da saygı duyun. Boynunu uzatmak boynuna halka takan kadınlara da saygı duyun. Ayağı küçük olsun diye kargacık burgacık ayakkabılarla ayaklarını sakatlayan Çinli kadınlara da saygı duyun. Eğer bir kadın karar vermişse uzuvlarını kesipte gezebilir. Buna saygı duymalıyız. Kadının kararı... Çünkü çok mantıklı. Man-tık-lı. 🤪
Çöp poşeti falan, ayıp oluyor ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı