Kızların yanında utanan erkekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çöp poşeti falan, ayıp oluyor ama.
Yok olmuyor. Her halta kutsallık yüklemeyin artık. Kuran'da kara çarşaf giyin diye bir şey yok. Sadace mahrem yerlerinizi örtün, diyor. Çarşaf siyasi bir simgedir. Çöp poşetine benziyorsa benim suçum değil.

Bazı şahısların olduğu her konu böyle sapıp yine saçma sapan yerlere bağlanıyor. İnsanın önce kendine saygısı olmalı, olmayınca artık gözüne hiçbir şey gelmiyor ve utanmadan sıkılmadan aynı şeyleri yapıyor. Burada çok kafa patlatan ve seviyesi düşük olan modeller var. Düzelir dedim ama sosyal gerçekten rezil bir hal almaya başladı. Sitenin ismi diğer forum sitelerinde komünist ateisnopat diye dalgaya vurularak söyleniyor. Biz insanlara yalan söylemiş oluyoruz. İnsanlar gündelik inanç kavramlarını kullanıyor ve hemen dalga geçiliyor. Burası gerçekten iğrenç bir hal almaya başladı. Saygı kavramını bilmeyen insanlar kendini medenilikten satıyor ya diyecek sözüm yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her konuda kendini otorite sanan egoistler de var bolca.
Senin dediklerinin hiçbiri hatta bu dahil konuyla alakası yok. Profil resmine bakınca bile midem bulanıyor. Yazdıklarını baştan sona okudum, saygı ve mantık kavramını tanımlayan hiçbir cümle göremedim. Senin önünü açan sitenin kurucusu olduğu için böyle cirit atman normal. Şimdi diyeceksin ki; o zaman neden bizim çöplüğümüzde geziyorsun? haklısın gezmemek lazım. Çoğu üye gibi benimde üyeliğim 1 ay sürmüş oldu. Arada giriyorum çünkü sitenin arayüzü ve bazı kullanıcıları için. Her cümlem kaos ve saptırma getiriyor. Senin gibi olmaması gerekenlerin ve senin zihniyetini destekleyen zihniyetlerin para kazandığı bir siteye ve oluşuma bir daha girmemek üzere çıkıyorum. Tamamen komedi.

Bence konuyu anlamamakta direten sensin. Benim söylediğim çok açık. Hiç kimse yaşadığı toplumdan bağımsızmış gibi düşünülemez. Sanırım anlamak istemediğin şey bu. Ben Arap olanların hepsi aynıdır da demedim. Bahsettiğim şey 1500 yıl önce yaşamış bir toplum ve o toplumda yaşamış bir şahıs! Başkalarının akıl sağlığıyla ilgili atıp tutacağınıza lütfen kendi hayal dünyanızı biraz irdeleyin. Söyledikleriniz hiçbiri mantıkla ya da sosyolojiyle açıklanacak şeyler değil. Kalkmış bir de başkalarının zihni ve fikirleriyle sağlıksız olduğunu ima ediyorsunuz. Asıl konuyu saptıranlar her halta Din denen şeyi sokanlardır. Hadi diyelim ki onu yaptınız tamam; ama en azından farklı bir düşünce duyduğunuzda çemkirerek hakaret ederek yorum yapmamayı öğrenmelisiniz. Ayrıca dalga geçecek bir durum da söz konusu değil. Halen hadis diyorsun. Bende diyorum ki utanma sıkılma ahlak erdem gibi davranışların en son ilgisi olacak konu Dindir. Tanrı'ya adak olsun diye oğlunun kafasını kesecek olan şahıs da bu tip şeylere inanan biri değil miydi? Bu mu ahlak bu mu erdem? Kendi oğlunun kafasını kesmek mi? Bence konuyu daha fazla saptırmadan susmak gerek. Konuyu açan kişi gayet saf bir şekilde kızların yanında utanan erkeklerden bahsetmiş. Kızların yanında utanan Müslümanlardan bahsetmemiş! Sadece Peygamberin bir sözünü örnek göstermiş o kadar.
1 - Ahlak ve erdem konularına sen girdin.
2 - Benim başta bahsettiğim şey arap toplumundaki kötü yaşantıları ve gelenekleri son peygamberle bağdaştırman. O toplumda yaşıyor diye o da öyledir diyemezsin. Kitleleri inandıran bir insan yüzyıllar sonrasında da seviliyorsa bu tür nitelendirmelerin ters gelir islam inancı taşıyan insanlara. Bilmem anlıyor musun ?
3 - Halen hadis diyormuşum ? Ben sana konunun nerede başladığını anlatıyorum. Hadisler hakkında ramazan sohbetleri tadında bilgi mi veriyorum ki bu benim haddime değil ve yapabileceğim tarzdan bir şey de değil.
5 - Farklı düşünce değil bu insanların inandığı şeyleri karalama çabasıdır.
6 - Bence artık uzatmayalım çünkü konu ilerlemiyor. Tartışma 2 tarafın karşılıklı bilgi kazanabileceği bir durumdur ki bu pek öyle durmuyor. Hadi selametle. 🙋‍♂️

Senin dediklerinin hiçbiri hatta bu dahil konuyla alakası yok. Profil resmine bakınca bile midem bulanıyor. Yazdıklarını baştan sona okudum, saygı ve mantık kavramını tanımlayan hiçbir cümle göremedim. Senin önünü açan sitenin kurucusu olduğu için böyle cirit atman normal. Şimdi diyeceksin ki; o zaman neden bizim çöplüğümüzde geziyorsun? haklısın gezmemek lazım. Çoğu üye gibi benimde üyeliğim 1 ay sürmüş oldu. Arada giriyorum çünkü sitenin arayüzü ve bazı kullanıcıları için. Her cümlem kaos ve saptırma getiriyor.
Kendinden farklı fikirlere tahammül edemiyorsan çeneni kapatıp susarsın biz de adam yerine koyarız seni. Her şey bitti bir de profil fotosuna mı taktın? 😀 Harbiden ruhunda sıkıntı olan birisi gibisin. Eğer yazdıklarımda mantık yoksa okuma ne yapayım? Ben burada bir çok insanla farklı fikirdeyim ama hiç kimseyle böyle saçma diyaloglara girmiyorum. Sanırım buna senin fikir düşmanlığın sebep oluyor. Belirtmek isterim ki ben buraya site kurucularının fikirlerinden dolayı gelmedim. Onlar istediği gibi düşünmekte özgürler. Ben onların videolarını izledikten uzun bir süre sonra buraya üye oldum. Çünkü sadece öğrenip gitmek yerine bildiklerimi; yaşadığım sorunları ve çözümlerini insanlarla paylaşmak için buraya geldim. senin gibi insanlarla münakaşa etmeye gelmedim yani. Ama her yerde senin gibi işi gücü boş boş konuşup ırkçılık ve savaş çığırtkanlığı yapanalar var maalesef. Farklı fikirlere saygın olsun önce. Sadece kendine saygı göstermekten başka bir şey yaptığın yok.

Şöyle bir okudum da kimse birbirinin fikrine saygı duymuyor ve laf atıyor doğal olarak herkes savunmaya geçiyor sonra da kavga çıkıyor. İnsanlık olarak pek bir yol kat edememişiz gibi. Acaba bir gün insanlar " aa demek sen böyle düşünüyorsun. Peki o zaman hayatta başarılar güle güle " diyebilecek mi ? Sonuçta insan denen varlık kendi otoritesini kabul ettirene kadar rahat etmiyor.

Yukarıda biraz boş yaptım galiba okuyan herkesten özür dilerim. 😊

1 - Ahlak ve erdem konularına sen girdin.
2 - Benim başta bahsettiğim şey arap toplumundaki kötü yaşantıları ve gelenekleri son peygamberle bağdaştırman. O toplumda yaşıyor diye o da öyledir diyemezsin. Kitleleri inandıran bir insan yüzyıllar sonrasında da seviliyorsa bu tür nitelendirmelerin ters gelir islam inancı taşıyan insanlara. Bilmem anlıyor musun ?
3 - Halen hadis diyormuşum ? Ben sana konunun nerede başladığını anlatıyorum. Hadisler hakkında ramazan sohbetleri tadında bilgi mi veriyorum ki bu benim haddime değil ve yapabileceğim tarzdan bir şey de değil.
5 - Farklı düşünce değil bu insanların inandığı şeyleri karalama çabasıdır.
6 - Bence artık uzatmayalım çünkü konu ilerlemiyor. Tartışma 2 tarafın karşılıklı bilgi kazanabileceği bir durumdur ki bu pek öyle durmuyor. Hadi selametle. 🙋‍♂️
Evet ahlak ve erdem kavramları olmadan ''utanma'' denen şeyi nasıl açıklayabiliriz? Elbette herkes fikrini yazıyor. Siz yazınca tamam biz yazınca mı yanlış oluyor? Tekrar altını çizerek söyleyeyim: ''utanma denen kavramın'' Dİn ya da Tanrı ile ilgisi yoktur. Bunu daha açık nasıl belirtebilirim sana? İslam dininden de bahsettiğim yok ayrıca dikkat ettiysen ben ''Din'' kavramı diyorum. Sizin mantığınıza göre bütün ateistler ahlaksız ve utanmaz oluyor. İşte bunu anlatmaya uğraşıyorum ama o kadar konuyu saptırıyorsunuz ki o garipliklere cevap yazmaktan konunun teması kayboluyor. Bu uzatmak değil ayrıca, benim yapmaya çalıştığım da karalama değil. Tam tersine sizin karalamaya çalıştığınız kavramları koruma isteği.
Şöyle bir okudum da kimse birbirinin fikrine saygı duymuyor ve laf atıyor doğal olarak herkes savunmaya geçiyor sonra da kavga çıkıyor. İnsanlık olarak pek bir yol kat edememişiz gibi. Acaba bir gün insanlar " aa demek sen böyle düşünüyorsun. Peki o zaman hayatta başarılar güle güle " diyebilecek mi ? Sonuçta insan denen varlık kendi otoritesini kabul ettirene kadar rahat etmiyor.

Yukarıda biraz boş yaptım galiba okuyan herkesten özür dilerim. 😊
Ben okudum ve özür dilemeni gerektirecek bir şey göremedim. :) Herkes fikrini yazabilir. Ama birileri başka bir fikri bastırıp sadece kendi fikirleri doğruymuş davranınca ister istemez ortada sanki bir kavga varmış gibi algılanabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı