Kızların dünyayı görüşü vs erkeklerin görüşü

Bu elbise ne renkse öyle...

s-d4c2d7becab1f54e42186ce8b5e1b6ee882b23b0.jpg

Yaşın nedir bilemem ama daha hiçbir şey yaşamdığını biliyorum. Akışına bırak daha neler neler var.
Kız konusunu da salla illa birisi çıkar. (Yani çok da sallama benim yüzümden 40 yaşında evlilik programına katıl istemem.)

Güzel kızlarla sevgili işine girmek büyük kumardır.
Bu çok yanlış bir cümle işte. Eğer dış görünüş iki insan arasındaki romantik ilişkiyi etkileyebilecekse buna ilişki demek olmaz zaten. Olsa olsa çıkar ilişkisidir. Tecrübe diyorsanız, ben çok karşılaştım diyorsanız bu sizin çevrenizin kalitesinin düşüklüğünden kaynaklanmaktadır.

Yaşın nedir bilemem ama daha hiçbir şey yaşamdığını biliyorum. Akışına bırak daha neler neler var.
Kız konusunu da salla illa birisi çıkar. (Yani çok da sallama benim yüzümden 40 yaşında evlilik programına katıl istemem.)
Kader bu ne çıkacağı belli olmuyor :)

Düzeltme için teşekkür ederim. Telefondayım fark edemiyorum. Mazur görünüz. Genel olarak o aldatma olayının konumuzla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hadi bir evli bir erkek karısını başka biriyle aldatıyorsa burada sadece erkek aldatmıyor karşısındaki kadında aldatıyor. O daha çok insanların düşünme yetisinden kaynaklanır. Ama aldatma konusunda erkekler daha fazla yapar neden? Toplum yüzünden erkekleri gereksiz şekilde sen erkeksin yaparsın gibi kelimelerle ayrıştırdıkları için erkek bunu normal hatta yapması gereken bir şey olarak görür ve yapar. Yani konuyu uzatırım ams telefondan ancak bu kadar oluyor sizin görüşünüzü alayım?
Konu aldatmak değil ama aldatmayı bir örnek olarak düşünelim. Bir erkeğin aldatmasıyla bir kadının aldatması arasında hiçbir fark yoktur. Bunun tek bir cevabı vardır: "Sadakatsizlik". Başka da bir açıklaması yok. Cinsiyet açısından bakmayın, karakter ve kişilik açısından bakın yoksa konu çok kompleks yerlere gider.

Konu aldatmak değil ama aldatmayı bir örnek olarak düşünelim. Bir erkeğin aldatmasıyla bir kadının aldatması arasında hiçbir fark yoktur. Bunun tek bir cevabı vardır: "Sadakatsizlik". Başka da bir açıklaması yok. Cinsiyet açısından bakmayın, karakter ve kişilik açısından bakın yoksa konu çok kompleks yerlere gider.

Evet konuyu cinsiyetle karıştırmıyorum ve karıştırmakta istemiyorum ama şunu diyorum evet sadakatsizlik yüzünden böyle bir durum yaşanır fakat cins bakımından da bakmak gerekir. Yani neden yaptığı konusunda. Toplum yüzünden bence erkeklerin karakterlerinin ve kişiliklerinin daha fazla aldatmaya meğilli olduğunu düşünüyorum. Karakteri sağlam kişiliği sağlam adam zaten aldatmaz. Toplum yönlendiriyor bunu. Bu yüzden daha fazla diyebiliriz. O yüzden bu cins ayrımı toplum yüzünden (tamda ayrım denilemez).
Aman kısaca erkek erkektir, kadın kadındır, çiçek çiçektir ve baban babandır 😂

Evet konuyu cinsiyetle karıştırmıyorum ve karıştırmakta istemiyorum ama şunu diyorum evet sadakatsizlik yüzünden böyle bir durum yaşanır fakat cins bakımından da bakmak gerekir. Yani neden yaptığı konusunda. Toplum yüzünden bence erkeklerin karakterlerinin ve kişiliklerinin daha fazla aldatmaya meğilli olduğunu düşünüyorum. Karakteri sağlam kişiliği sağlam adam zaten aldatmaz. Toplum yönlendiriyor bunu. Bu yüzden daha fazla diyebiliriz. O yüzden bu cins ayrımı toplum yüzünden (tamda ayrım denilemez).
Erkeklerin adı çıkmış bir kere. Bu yüzden "sen aldatırsın, erkeksin çünkü." diyorlar. Bunu kadınlara deselerdi bu kez kadınlar daha çok aldatacaktı. Yani cinsiyet gözetmeksizin bakılırsa tamamen aynı şeyler. Ayrıca şu dönemde kadınlar da hiç yerinde durmuyor, erkekleri geçmişler aldatma konusunda. Gerçi kadınlar hakkında pek bilgi sahibi değilim ama bildiklerim bunlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı