Klavye seçimi nasıl yapılmalı?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
Yıllardır 30 35TL'lik klavyeler kullanıyorum. Hepsi de bozulunca ilk bilgisayarımı alırken verilen Casper K1900e geri dönüyorum yenisini alana kadar. Artık yeni bir klavyeye geçmek istiyorum fakat fiyatlar arasında çok git-gel yaşıyorum. Misal 1500TL civarlarında Akko 3108, RK61 gibi klavyeler tercih ediliyor fakat üstüne biraz daha koyup TH80 almak ne kadar mantıklı? Hayatım boyunca NumLock'lu klavye kullanmış biri olarak ne kadar zorlanırım bilmiyorum. Hotswapable bir klavye almak çok daha mantıklı geliyor Akko 3108 yerine geleceğe dönüklük açısından. Bir sorun olduğu zaman klavye yerine Switch'leri değiştiririm düşüncesi daha cazip geliyor. Ama klavye ömürleri ne kadar bir fikrim yok. Fikirlerinizi alabilir miyim?

TH80 bahsettiğiniz klavyelerden daha iyidir. TKL veya mini sizea geçmek sizi aşırı rahatlacaktır yerden inanılmaz tasarruf ediyorsunuz. Hot swappable klavye çok büyük bir avantaj. TH80 alın derim verdiğiniz farka değeceğini düşünüyorum.

TH80 bahsettiğiniz klavyelerden daha iyidir. TKL veya mini sizea geçmek sizi aşırı rahatlacaktır yerden inanılmaz tasarruf ediyorsunuz. Hot swappable klavye çok büyük bir avantaj. TH80 alın derim verdiğiniz farka değeceğini düşünüyorum.
Hangi açılardan değer hocam? Flamingo ve gateron yellow arasında kararsızım.

Aşağıdaki linkte 3068B Plus incelemesi yaptım Cream Yellow switchli. Çok sevdim klavyeyi. Tek eksi diyeceğim konu keycaplerin ışık geçirmemesi ama çoğunda böyle diye biliyorum. İleride zaten keycap alırım farklı.

Flamingo hakkında bilginiz var mı hocam?
Flamingo daha tatlı sese sahip gibi ekstra Gateron Pro modeline göre 50m daha fazla tuş ömrüne sahip. Gateron Pro modelleri Pre-Lubed işlemli geliyor olması lazım. Gateron modeli daha tok bir sese sahip açıkcası daha tok ses sahip olması benim daha çok hoşuma gidiyor.

Geri
Yukarı