Klavye tamiri nerede yaptırılabilir?

Ömer Öztürk23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba klavyem de bazı tuslar basmıyor ve klavyemın garantısı bıttı. klavyem mekanık bunu tamır ettırebılecegım bır yer var mı elektrikcı yapabılır mı?

Merhaba klavyem de bazı tuslar basmıyor ve klavyemın garantısı bıttı. klavyem mekanık bunu tamır ettırebılecegım bır yer var mı elektrikcı yapabılır mı?
Hocam sıkıntının ne olduğunu söylerseniz ve switch çıkarma aparatınız var ise yardımcı olabilirim. Benimde klavyemde bazı tuşlar ara sıra tutukluk yapıyor switch'i çıkarıp üflüyorum düzeliyor 😀

Tuşları alırsanız tamir eder normal elektrikçi lehim işi var sadece. Hot swap özelliği varsa kendiniz de yapabilirsiniz. He ben hiç uğraşmayım derseniz bir bilgisayarcıya götürün ama fiyatı fazla olabilir.

Eletrikçi yapmaz, bilgisayar tamircileri yapar. Birkaç tane dükkanı dolaşarak sorup soruşturmanı öneririm. Google Maps üzerinden araştırıp puanı yüksek bir yere gidersen daha güvenilir olur.

Switchler çıkarılabilir ise çıkar ve üfle varsa izopropil alkol dök switch çıkmıyorsada izopropil alkol dene bizzat uyguladım çalıştı.

Hangi klavye? Mekanik mi membran mı marka model? Eğer Romer G Logitech ise boşa uğraşma.
Neden öyle dedin hocam romerg ler tamir olmuyor mu bennde Logitech g512 vardı bazı tuşlarında temassızlık vardı değiştirteyim diye tamirciye götürdüm hem olmaz dedi hem de klavyemi bozmuş adam f tuşları sıradan hiç çalışmıyor bazıları da (f5-f12) sürekli basıyor kpavyeyi şuan kullanamıyorum sizce sıkıntı anakartta falan mıdır?

Hangi klavye? Mekanik mi membran mı marka model? Eğer Romer G Logitech ise boşa uğraşma.
Niye öyle dedin hocam romerg ler tamir olmuyor mu bennde Logitech g512 vardı bazı tuşlarında temassızlık vardı değiştirteyim diye tamirciye götürdüm hem olmaz dedi hem de klavyemi bozmuş adam f tuşları sıradan hiç çalışmıyor bazıları da (f5-f12) sürekli basıyor klavyeyi şuan kullanamıyorum sizce sıkıntı anakartta falan mıdır?

Neden öyle dedin hocam Romer G'ler tamir olmuyor mu bennde Logitech G512 vardı bazı tuşlarında temassızlık vardı değiştirteyim diye tamirciye götürdüm hem olmaz dedi hem de klavyemi bozmuş adam F tuşları sıradan hiç çalışmıyor bazıları da (F5-F12) sürekli basıyor kpavyeyi şu an kullanamıyorum sizce sıkıntı anakartta falan mıdır?

Niye öyle dedin hocam Romer G'ler tamir olmuyor mu bennde Logitech G512 vardı bazı tuşlarında temassızlık vardı değiştirteyim diye tamirciye götürdüm hem olmaz dedi hem de klavyemi bozmuş adam F tuşları sıradan hiç çalışmıyor bazıları da (F5-F12) sürekli basıyor klavyeyi şu an kullanamıyorum sizce sıkıntı anakartta falan mıdır?

YouTube'da videoları var içini söküp lehim yapıyorlar klavyeye. Romer G'ler kronik sorunlu hocam maalesef benim de elimde G810 var çift basma sorunu var. Buna tamircilerin çoğu uğraşmak istemez hem de dediğin gibi bozar atarlar. Bahsettiğim video aynı bunun gibi lehim lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı