Klavyeye enerji içeceği döküldü

Yer
Konya
Merhaba arkadaşlar, az önce klavyenin NumLock tarafına(diğer taraflarada sıçradı) enerji içeceği döküldü hemen kasadan çıkarıp sildim. Kurutma makinesi ile az biraz soğuk hava üflettim şu anda hala ıslaklık var ne yapmam lazım?
Klavye ASUS TUF k1.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt kısım geçmediyse sorun yok. Geçtiyse bazı tuşlar işlevini yitirebilir benimde başıma gelmişti çay döküldü klavyenin rgb aydınlatması gitti sonra tuşlar iflas etti en sonunda çöpe atmak zorunda kaldım.

Alt kısım geçmediyse sorun yok. Geçtiyse bazı tuşlar işlevini yitirebilir benimde başıma gelmişti çay döküldü klavyenin rgb aydınlatması gitti sonra tuşlar iflas etti en sonunda çöpe atmak zorunda kaldım.
Hocam tuşları söktüm son durum bu şimdi ne yapmalıyım?
IMG_20221215_150230_278.jpg

Hocam hafif ıslak bir bezle temizlemeniz lazım çünkü enerji içeçeği şekerli olduğu için yapış yapış olacaktır. Islak mendil kullanarak temizleyebilirsiniz bende de aynı durum olduğunda o şekilde temizlemiştim.

Su ile yıkayacaksanız tuş takım bölümünü çıkarın komple alt kısımda ki plastiklere zarar vermeden banyoda sabunla tertemiz yıkayın. Kalorifer peteğine asın 30 dk sonra pırıl pırıl olur.
Hocam hafif ıslak bir bezle temizlemeniz lazım çünkü enerji içeçeği şekerli olduğu için yapış yapış olacaktır. Islak mendil kullanarak temizleyebilirsiniz bende de aynı durum olduğunda o şekilde temizlemiştim.
İkinizde çok saolun şimdi kulak çubuğu ile temizleyip tuşları yıkiyacağım umarım çalışır çalışırsa buraya dönüş yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı