Klima nasıl çalıştırılmalı?

üyeadi321321

Hectopat
Inverter klima nasıl çalıştırılmalı? İnternette bir sürü rehber var ancak ben gene de birilerine danışmak istedim ve bir sorum olacak, 23-24 derecede günlük 5-6 saat çalışan bir inverter klima her ay ne kadar yakar? Klima sürekli kapatıp açmak daha fazla yakmasına mı sebep olur? Klimanın derecesini sık sık değiştirmek zararlı mıdır?

Yok, kumandada enerji tasarrufu yazısı var bastığımda 22'ye alıyor dereceyi.
22 de sabit çalışsın. Auto dediğim şey mesela oda 22°ye ulaştığında kendini kapatır sonra geri açar aç kapa daha az çalışır en sağlıklısı yani klima sürekli çalıştırılmazsa iyi çalışır. Ev klimaları arabalar kadar hassas değil rahat rahat kullanabilirsiniz takılmayın o kadar.

22 derece idealdir bence. O sıcaklığa geldiğinde oda zaten kendisi de soğutmayı keser biraz ısınınca tekrar başlar. Yakma konusu ise ortalama bir klima (12000 BTU 1000W) her gün 5 saat çalışırsa 110-120 lira civarı bir elektrik yakar.

24 derece, fan hızı orta ayarda olmasına rağmen odam buz gibi oluyor. 9000 BTU bir anormallik var sanırım.
22 derece idealdir bence. O sıcaklığa geldiğinde oda zaten kendisi de soğutmayı keser biraz ısınınca tekrar başlar. Yakma konusu ise ortalama bir klima (12000 BTU 1000W) her gün 5 saat çalışırsa 110-120 lira civarı bir elektrik yakar.
22 de sabit çalışsın. Auto dediğim şey mesela oda 22°ye ulaştığında kendini kapatır sonra geri açar aç kapa daha az çalışır en sağlıklısı yani klima sürekli çalıştırılmazsa iyi çalışır. Ev klimaları arabalar kadar hassas değil rahat rahat kullanabilirsiniz takılmayın o kadar.
En düşük sıcaklığa ver senin yerine ben rahatlayım be kankam.
Hocam normal mi 24 derece, orta fan hızında odamın aşırı soğuk olması? 9000 BTU, üstte yazdım.

Geri
Yukarı