KMSpico kaldırmak için temiz kurulum nasıl yapılır?

kasapreiz

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 ay önce bilmeden CMD'den kod girerek Windows'u etkinleştirdim (Windows 10 Pro). Dün ise bu forumda bulduğum kodlarla lisansı iptal ettim. Daha sonra araştırdım ve garantiye almak için temiz kurulum yapmak lazımmış ben de riske atmak istemiyorum, yapacağım. Birkaç sorum var, forumda baktım ama bulamadım;
1) Temiz kurulum nasıl yapılır? (videolu olursa daha iyi daha anlaşılır olabilir, YouTube'dan baktım fakat çeşit çeşit video var hangisini yapmam lazım bilemedim.
2) Temiz kurulum yapınca KMSpico bilgisayarımdan kalıntılarıyla beraber tamamen silinir mi?
3) Forumda bazı kişiler temiz kurulumdan sonra eski Microsoft hesabını girince Windows'un tekrar aktifleştiğini yazmışlar, bu doğru mudur bilen var mı, doğruysa ne yapmam lazım?

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 3 ay önce bilmeden CMD'den kod girerek Windows'u etkinleştirdim (Windows 10 Pro). Dün ise bu forumda bulduğum kodlarla lisansı iptal ettim. Daha sonra araştırdım ve garantiye almak için temiz kurulum yapmak lazımmış ben de riske atmak istemiyorum, yapacağım. Birkaç sorum var, forumda baktım ama bulamadım;
1) temiz kurulum nasıl yapılır? (videolu olursa daha iyi daha anlaşılır olabilir, YouTube'dan baktım fakat çeşit çeşit video var hangisini yapmam lazım bilemedim.

Temiz kurulum aslında USB ile format atarken disk ekranında tüm diskleri biçimlendirmek. Tüm diskleri biçimlendirince o disklerin içerisinde hiçbir şey kalmadığından dolayı temiz kurulum. İsteğe bağlı olarak disk bölümlerini silip yeniden oluşturmak var örneğin D diski oluşturma gibi.

2) temiz kurulum yapınca KMSpico bilgisayarımdan kalıntılarıyla beraber tamamen silinir mi?

Evet, fakat CMD üzerinden etkinleştirdiyseniz o KMSpico değildir muhtemelen. KMSpico bir uygulama. CMD üzerinden etkinleştirilen yer ise kmsclient gibi bir şey olması lazım.

3) forumda bazı kişiler temiz kurulumdan sonra eski Microsoft hesabını girince Windows'un tekrar aktifleştiğini yazmışlar, bu doğru mudur bilen var mı, doğruysa ne yapmam lazım?

O lisansın Microsoft hesabına entegre edileceğini sanmıyorum. Evet, doğru. O Microsoft hesabına entegre edilmiş bir lisans varsa Microsoft hesabını girdikten sonra lisans aktif olur ve Microsoft hesabına bağlı bir dijital lisans yazar.

Kurulum yapmak için:

• ISO dosyasını indiriyorsun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • İndirdiğin Windows 10 ISO dosyasını seçiyorsun "seç" yerinden.
  • Dosya sistemi NTFS seç. Genellikle Rufus kendisi ayarlıyor bunu.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa yani UEFI desteklemiyorsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT seç.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • Tamamlandıktan sonra USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek.
  • Şimdi yükle bas.
  • Lisans sorarsa, eğer lisansın yoksa ürün anahtarım yok tıklayın.
  • İstediğin sürümü seç: Home öneririm.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince temiz kurulum istiyorsan tüm diskleri biçimlendir. Sil yaparak tek disk haline getirebilirsin. Yeni tıklayarak istediğin boyutta bir disk bölümü oluşturabilirsin.
  • İleri dedikten sonra Windows dosyaları yüklenecek.
  • Diğer şeyleri de yaptıktan sonra masaüstü gelecek.
Videolu kurulum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer anakart UEFI değil legacy ise ISO dosyasını MBR olarak yazdırın. Bunun için anakart modelinizi yazarak öğrenebilirsiniz ya da Windows'un arama yerine msinfo32 yazın BIOS modu kısmına bakın.

Evet, fakat CMD üzerinden etkinleştirdiyseniz o KMSpico değildir muhtemelen. KMSpico bir uygulama. CMD üzerinden etkinleştirilen yer ise kmsclient gibi bir şey olması lazım.
CMD üzerinden YouTube dan aldığım bir kod ile etkinleştirdim, herhangi bir uygulama vs. yüklemedim.

Temiz kurulum aslında USB ile format atarken disk ekranında tüm diskleri biçimlendirmek. Tüm diskleri biçimlendirince o disklerin içerisinde hiçbir şey kalmadığından dolayı temiz kurulum. İsteğe bağlı olarak disk bölümlerini silip yeniden oluşturmak var örneğin D diski oluşturma gibi.
Hocam şuan sadece C diski var zaten, hard diskim yok sadece ssd. İstediğim şey kms ve kötü yazılımlar vs gitsin her şey silinse de sıkıntı yok. Yine sadece C diski olarak kalsın yeni disk.

Eğer anakart UEFI değil legacy ise ISO dosyasını MBR olarak yazdırın. Bunun için anakart modelinizi yazarak öğrenebilirsiniz ya da Windows'un arama yerine msinfo32 yazın BIOS modu kısmına bakın.
Hocam bu konuda biraz bilgisizim, anakart ismini size söylesem yardımcı olsanız? Anakartım: ASUS PRIME B550M-A
Bir de bu anakarta göre üstteki videolardan hangisine göre yapmam lazım yardımcı olursanız çok iyi olur. Yanıtlanırız için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

CMD üzerinden YouTube dan aldığım bir kod ile etkinleştirdim, herhangi bir uygulama vs. yüklemedim.

Hocam şuan sadece C diski var zaten, hard diskim yok sadece ssd. İstediğim şey kms ve kötü yazılımlar vs gitsin her şey silinse de sıkıntı yok. Yine sadece C diski olarak kalsın yeni disk.

Hocam bu konuda biraz bilgisizim, anakart ismini size söylesem yardımcı olsanız? Anakartım: ASUS PRIME B550M-A
Bir de bu anakarta göre üstteki videolardan hangisine göre yapmam lazım yardımcı olursanız çok iyi olur. Yanıtlanırız için ayrıca çok teşekkür ediyorum.
-------------------------------------------
Konuda belirtmiştim dün kod yazarak ürün anahtarını silmiştim ve bugün ekranda sağ altta Windows Etkinleştir yazısı çıktı ancak kalıntıları falan kalmasın diye temiz kurulum yapma konusunda eminim

CMD üzerinden YouTube'dan aldığım bir kod ile etkinleştirdim, herhangi bir uygulama vs. yüklemedim.

En azından KMSpico'dan daha güvenilir ama yine de güvenilir diyemem bu yöntemin. KMS "Client" gibi bir şeye bağlanarak yapıyor.

Hocam şu an sadece C diski var zaten, hard diskim yok sadece SSD. İstediğim şey KMS ve kötü yazılımlar vs gitsin her şey silinse de sıkıntı yok. Yine sadece C diski olarak kalsın yeni disk.

Format ekranında sadece C diskini biçimlendirerek yapabilirsiniz.

Hocam bu konuda biraz bilgisizim, anakart ismini size söylesem yardımcı olsanız? Anakartım: ASUS Prime B550M-A

UEFI destekliyordur.

UEFI olanı.

Konuda belirtmiştim dün kod yazarak ürün anahtarını silmiştim ve bugün ekranda sağ altta Windows etkinleştir yazısı çıktı ancak kalıntıları falan kalmasın diye temiz kurulum yapma konusunda eminim.

En azından daha garanti yöntem temiz kurulum. Temiz kurulum yapınca bu olaydan dolayı endişe duymayın.

En azından KMSpico'dan daha güvenilir ama yine de güvenilir diyemem bu yöntemin. KMS "Client" gibi bir şeye bağlanarak yapıyor.

Format ekranında sadece C diskini biçimlendirerek yapabilirsiniz.

UEFI destekliyordur.

UEFI olanı.

En azından daha garanti yöntem temiz kurulum. Temiz kurulum yapınca bu olaydan dolayı endişe duymayın.
Hocam anca şuan müsait olabildim ve şimdi kuruluma başlayacağım; ben ISO dosyasını USB ye aktarırken şuanki PC den yapacağım, KMS virüsün USB ye bulaşma ihtimali yoktur değil mi? Bir de UEFI ilk kez duydugum icin bilmiyorum kurulumdan sonra PC sadece her şey sıfırlanacak ve eskisi gibi olacak dimi yani BIOS'u falan soruyorum çünkü ben BIOS dan S.A.M açmıştım da acaba o gider mi tekrardan yapmam gerekir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı