PC'de temiz kurulum yapılarak KMSpico nasıl temizlenir?

th3salih

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşım PC'sine format atacak KMSpico var diye. Bayağı uzun süredir kullanıyormuş.
Forumdaki KMSpico kaldırma rehberini yaptı fakat ertesi gün PC gene etkinleşiyordu. Tekrar yapıyor ertesi güne tekrar etkinleşiyordu.
Şimdi temiz kurulum yapsa tamamen silinir mi? Veya PC de oturum açtığı hesap bunu otomatik etkinleştirir mi KMSpico ile temiz kurulumdan sonra?
Bir de PC de hard disk falan var bunlara da bulaşmış mıdır, onları da Windows kurarken silmesi gerekir mi?
(Yeni hard disk aldı onu formattan önce kasaya taksa KMSpico buna da bulaşır mı?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Format sırasındaki Disk bölümünden Temiz kurulum ile format atsın(Diskleri biçimlendirerek).
Bir sorun olmaz.

Temizlense bile temizlenmeme ihtimali var. Açıkçası ben KMS ile aktifleştirdim sonra birkaç defa başka bir durumdan format attım. Sonrasında bir baktım etkinleştirilmiş gözüküyordu. Ama KMS olarak değildi. Retail key yazıyordu. Hadi BIOS'a key gömüldü diyelim o özellik o bilgisayarın BIOS'unda yoktu zaten.

Aslında çok sorun edilecek bir şey değil ama kişiden kişiye göre değişir bu görüşüm. Ben sorun görmüyorum başkası görebilir. O yüzden normal lisans anahtarını girerek aktifleştirsin yeter

Bu arada e postamı tekrardan girdiğim zaman etkinleşiyordu bende. KMS yapmadan. Hatta Office bile lisanslı oluyordu. O kısmı pek çözemedim açıkçası.

Hatta üniversitedeki bilgisayarda Office lisansı yok diye düzenleyemiyordum slaytı kendi e postamı girdim (Hotmail) düzenleme yapabildim. Bendeki biraz kaçık bir durum var galiba.

Her ihtimale içinde kuşku kalmasın istiyorsa hepsini biçimlendirsin.
Biçimlendirmeden önce yedeklerini USB gibi depolama birimlerini kullansın.
Temizlense bile temizlenmeme ihtimali var. Açıkçası ben KMS ile aktifleştirdim sonra birkaç defa başka bir durumdan format attım. Sonrasında bir baktım etkinleştirilmiş gözüküyordu. Ama KMS olarak değildi. Retail key yazıyordu. Hadi BIOS'a key gömüldü diyelim o özellik o bilgisayarın BIOS'unda yoktu zaten.

Aslında çok sorun edilecek bir şey değil ama kişiden kişiye göre değişir bu görüşüm. Ben sorun görmüyorum başkası görebilir. O yüzden normal lisans anahtarını girerek aktifleştirsin yeter

Bu arada e postamı tekrardan girdiğim zaman etkinleşiyordu bende. KMS yapmadan. Hatta Office bile lisanslı oluyordu. O kısmı pek çözemedim açıkçası.

Hatta üniversitedeki bilgisayarda Office lisansı yok diye düzenleyemiyordum slaytı kendi e postamı girdim (Hotmail) düzenleme yapabildim. Bendeki biraz kaçık bir durum var galiba.

Hiç sorma bu arada KMS ile etkinleştirdikten sonra Microsoft hesabı ile oturum açarsan key ona gidiyor ardından etkinleştiriyor ve bunu ben denedim :)

Her ihtimale içinde kuşku kalmasın istiyorsa hepsini biçimlendirsin.
Biçimlendirmeden önce yedeklerini USB gibi depolama birimlerini kullansın.

Hiç sorma bu arada KMS ile etkinleştirdikten sonra Microsoft hesabı ile oturum açarsan key ona gidiyor ardından etkinleştiriyor ve bunu ben denedim :)

Microsoft hesabı üzerinden keyi kaldırabiliyor muyuz peki?
Lisansı var şu an elinde fakat KMS'den kurtulmadan kullanmak istemiyor.

Aslında çok sorun edilecek bir şey değil ama kişiden kişiye göre değişir bu görüşüm. Ben sorun görmüyorum başkası görebilir. O yüzden normal lisans anahtarını girerek aktifleştirsin yeter.

Birkaç kere de format atsa gitmeme ihtimali var diyorsunuz.

Microsoft hesabı üzerinden keyi kaldırabiliyor muyuz peki?
Lisansı var şu an elinde fakat KMS'den kurtulmadan kullanmak istemiyor.

Birkaç kere de format atsa gitmeme ihtimali var diyorsunuz.

E postayı girdiğimde tekrar geliyordu. Bundan bahsetmiştim ben. Ha sorun çıkar mı bilmiyorum ama KMS serverine bağlı olmuyor o şekilde bir tek onu biliyorum.

Formattan sonra hangi antivirüsü kullanmasını önerirsiniz?
Kaspersky PC açılışını yavaşlatıyor diyor.

Microsoft'un kendi virüs koruması yeterli. Aslında ben hiçbir virüs programı kullanmıyorum orası ayrı mesele. Benim virüs programlarına karşı bir çeşit alarjim var.

Geri
Yukarı