KMSpico yüklü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

valenn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarda KMSpico virüsü olup olmadığı nasıl anlaşılır? Benim bilgisayarım bilgisayarcıya gitti ve döndüğümde geç te olsa bir baktım bilgisayarımda KMSpico var Kaspersky üzerinden kaldırdım ama arama yerine yazdığımda hala garip şeyler çıkıyor kalkmış mı nasıl anlarım?

Sisteminiz KMSpico ile etkinleştirilmiş. Silmek için bu rehberi uygulayabilirsiniz:
Eğer sunucu bağlantısı olarak yaptıysanız; CMD'yi açarak "slmgr.vbs -dlv" yazıp, giriş yapın. Çıkan ekranda "Kullanım Lisansı URL'si" ve "Doğrulama URL'si" olarak belirtilen yerleri kontrol edin.
Yukarıda fotoğrafı attığına göre hareket ettiğimizde zaten KMSpico ile etkinleştirildiğini anlayabiliyoruz, vakit vermiş ve aşağıda KMS ile etkinleştirildi yazıyor.

Sisteminiz KMSpico ile etkinleştirilmiş. Silmek için bu rehberi uygulayabilirsiniz:

Yukarıda fotoğrafı attığına göre hareket ettiğimizde zaten KMSpico ile etkinleştirildiğini anlayabiliyoruz, vakit vermiş ve aşağıda KMS ile etkinleştirildi yazıyor.
Ben yazana kadar konu ilerlemiş. :)
Not: Sunucudan bağlantıyı kestikten sonra kayıt defterinden yeniden yazmasını engellemek için ürün anahtarını kayıt defterinden de silmeyi unutmayın.

Öncelikle herkese teşekkürler. Rehberde belirtilen 2 antivürüsü yükleyip tüm dosyaları sildim. Ve rehberdeki en son komutu yazdığımda önüme bu çıktı.

1652626380051.png

şimdi başarıyla kaldırılmış mı oldu?
Artı olarak rehberde belirtilen 120 dakika sonra tekrar deneyeceğiz muhabbeti kaldırılamayanlar için mi yoksa benim de 120 dakika sonra bir daha yapmam gerekli mi?
@SadeceYiğit @Berkay4154 @EldrithcWraith

Öncelikle herkese teşekkürler. Rehberde belirtilen 2 antivürüsü yükleyip tüm dosyaları sildim. Ve rehberdeki en son komutu yazdığımda önüme bu çıktı.

Eki Görüntüle 1388811

Artı olarak rehberde belirtilen 120 dakika sonra tekrar deneyeceğiz muhabbeti kaldırılamayanlar için mi yoksa benim de 120 dakika sonra bir daha yapmam gerekli mi?
Oradaki işlemleri yaptıktan 120 dakika sonra tekrar malware taraması yap diyor. slmgr -dlv'ye bak ve malware taraması yap.
Komutları uygulamana gerek yok gittiyse. Gitmediyse tekrar komutları uygulayıp yeniden başlat. Ki %90 silinir yani. Kayıt defterinden de silmeyi unutma.

Eki Görüntüle 1388811

Ben rehbere bakmadım. Çok defa bahsi geçtiği için açıklamaya da açıkçası üşendim ama ek olarak daha önce belirttiğimi ekleyeyim:
Öncelikle CMD üzerinden: "slmgr /upk" komutu ile anahtarı kaldırın daha sonra "slmgr /cpky" komutu ile kayıt defterinden silin ancak uzantıyı 3.parti program (.exe uzantılı) ile yaptıysanız ve kalıntı bırakmadığınızdan emin olamıyorsanız formatlamak daha makul olabilir.

Sunucu üzerinden bağlandıysanız bağlantıyı kesmeniz daha doğrusu kayıt defterine kodlamasını engellemeniz lazım. Bir de şunu dener misiniz?
"cscript slmgr.vbs /upk&cscript slmgr.vbs /cpky slmgr -upk"
Not: Eğer bağlandığınız serverı biliyor veya kayıt defterinden "kms" olarak aratıp bulabilirseniz onu da silin.

Onu nasıl yapacağım? Rehberdeki her şeyi yaptım. Sadece 120 dakika bekleme olayını yapmadım.
Silindiyse 120 dakika ve kayıt defterinden silme olayını yapmana gerek yok. Geri gelmemesi senin için önemli unsur. Geri gelmezse ki çoğu zaman geri kendi kendine yüklemez, onun dışında problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı