Kobani'den iPhone X Getirttirmek

Ccebur

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir tanıdık Kobani'den 4000₺'ye iPhone X getirttiğini söyledi. Kendisi iPhone Xs almış o yolla. Güven problemimiz oldu tabii ki ancak adama "Ürün elimize ulaşmadan ödemeyi yapmayız." dedik. Kabul etti. Pasaport vs. hazır kayıt için. Böyle bir şey mümkün mü diye merak ettim sadece. Size sormak istedim. Şartlarımızı kabul ettiği için denemekten zarar gelmez dedik. Ürünün çakma olması ihtimaline karşın ürün elime ulaşır ulaşmaz App Store, iTunes vs. girmeye çalışacağım. Bunlar yeterli olur mu orijinalliğinin kanıtlanması için? Aldıktan sonra sıkıntı çıkar mı? Daha önce böyle bir alışveriş yapmadım. Böyle bir şey mümkün mü? Kobani'den getirtmek? (Getirtilecek yerin Kobani olup olmadığından emin değilim anladığım bu sadece.)

Oradakiler, telefonu ana vatanındaki fiyatından daha ucuza mı alıp kullanıyorlarmış? Eğer telefon gerçekse bile, zincirin bir kısmında illegal bir şeyler vardır mutlaka.

Kobani savaş bölgesi değil mi ? Bana biraz garip geldi doğrusu.
Bana da öyle geldi. Teyit etmek için tekrardan sordum, cevap bekliyorum kişiden.
Suriye'de İphone satılıyor mu? anlayamadım. Eğer dediğiniz gibiyse alabilirsiniz, Umarım replika değildir şahsen suriye'lilere güvenmiyorum.
Gelince göreceğim artık.
Oradakiler, telefonu ana vatanındaki fiyatından daha ucuza mı alıp kullanıyorlarmış? Eğer telefon gerçekse bile, zincirin bir kısmında illegal bir şeyler vardır mutlaka.
Bilemiyorum artık, illegal bir durum ortaya çıkarsa zaten baştan olmaz bu iş.

Kobani'de çok hırsız varmış acaba çaldığı için satıyor olabilir mi diye düşünmeye başladım...

Getirsin, tanıdık bir telefoncu, doğubank gibi yerlere gidip bir bakmalarını rica et. Olmadı apple store'a götürürsünüz birlikte.

Eğer ürünün orijinal olduğuna inanıyorsanız bakacağınız ilk şey model kodu olmalıdır. Bazı modellerde bölgesel farklardan dolayı bazı özellikler çıkarılmakta. (Facetime gibi.) Ürünü satın aldıktan sonrasını da hesaba katarsanız faydanıza olur. Getirteceğiniz kişiye güven ve satın alınan yere güven sorgulanmalıdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı