Maddiyat X Teknoloji Merakı

• Konuyu başlatan Hastai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Silinen üye Dostum, dertlenecek bir durum yok ki bunda :). Herkesin maddi durumu iyi olmayabilir, sonuçta burası Türkiye, biz üçüncü dünya ülkesiyiz. Bu yüzden teknolojik aletlere ulaşmak zor bir durum ülkemizde. Aynı ürünler, diğer Avrupa ülkeleri ve Amerika'da çok daha ucuza satılmakta. Örnek verecek olursak, Almanya'da yaşayan kuzenim İphone 5s satın aldı ve sadece 399€ ödedi. Aynı ürün Amerika'da ise sadece 299 dolar ;). Bu yüzden fazla sıkıntı yapmana gerek yok. Elektronik alet satın almak istiyorsan, para biriktirmeyi denemen en iyi yöntemdir senin için.

Bir kere tam sormadan soruşturmadan atıp tutma. O amerika ve almanya örnekleri saçma ve eksik. Eğer oparatör ile 2 senelik kontrat katşılığı verilebn fiyatlar. Bizim 3. Dünya ülkesi olduğumuza gelince ben sanmıyorum ama şunu iyi biliyorum ki dünyanın hiçbir ülkesinde kendi ülkesini küçük gören, sevmediği iktidar seçimle gelse dahi onu indirmek için dış güçlerin ağzıyla konuşan başka bir ülke yoktur. Ayrıca foruma devamlı girmediğini varsayıyorum çünkü eğer tarafsız bakarsan konuların %80-85 sistem toplamayla ilgili 3000-4000-5000 hatta 10000 lere kadar çıkıyor. Daha ne bekliyorsun ki? Eğer havadan, çalışmadan para gelmesini istiyorsan gerçekten çok çağdaşsın. Almanya diye atıp tuttuğun ülkeye bir git gör bakalım adamlar ülkeleri için nasıl çalışıyor klavye başında değil ha bildiğin daha doğrusu senin gibilerin bilmediği gibi çalışıyor. Neyse konu bu değil ama tutamadım kendimi ülkem aşağılanınca.

Bir kere tam sormadan soruşturmadan atıp tutma. O amerika ve almanya örnekleri saçma ve eksik. Eğer oparatör ile 2 senelik kontrat katşılığı verilebn fiyatlar. Bizim 3. Dünya ülkesi olduğumuza gelince ben sanmıyorum ama şunu iyi biliyorum ki dünyanın hiçbir ülkesinde kendi ülkesini küçük gören, sevmediği iktidar seçimle gelse dahi onu indirmek için dış güçlerin ağzıyla konuşan başka bir ülke yoktur. Ayrıca foruma devamlı girmediğini varsayıyorum çünkü eğer tarafsız bakarsan konuların %80-85 sistem toplamayla ilgili 3000-4000-5000 hatta 10000 lere kadar çıkıyor. Daha ne bekliyorsun ki? Eğer havadan, çalışmadan para gelmesini istiyorsan gerçekten çok çağdaşsın. Almanya diye atıp tuttuğun ülkeye bir git gör bakalım adamlar ülkeleri için nasıl çalışıyor klavye başında değil ha bildiğin daha doğrusu senin gibilerin bilmediği gibi çalışıyor. Neyse konu bu değil ama tutamadım kendimi ülkem aşağılanınca.

Ne içtiyseniz ondan istiyorum. Sizce fiyatlarımız uygun mu? Diyorsunuz ki herkes yazıyor topluyor ediyor falan. Peki ben ve benim gibiler cebinden 500 TL dahi çıkaramıyor. Buna ne diyorsunuz? Aile geliri ise 3500 TL. 4 kişiyiz. Bir telefon ise örneğin 1.500 TL. Ülkeye laf etmiyoruz. Ülke orada ad aktarması. Ülkedeki mevcut ekonomi git gide daha pahalılaşıyor. Bundan 5 sene önce alım gücümüz daha fazlaydı örneğin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit adamsın ama neyse burası tartışma yeri değil senden tek isteğim asla küçük düşünme ve ülkeni içindekiler dahil küçük görme.

Hangi insan bilir ki karşısındakini? Kim tanır ki, sadece kelimelerinden. Yapabilir misin böyle itham? İnsan sınıflandırılabilir mi ki basit veya karmaşık diye?
Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...
Ekmeğinize yağ süreyim. 19 yaşında baba parası yiyen bir çocuğum. Ülke hakkında ne bilirim? Varsın başımızdakilere, üstadlarımıza, ustalarımıza sonuna dek güvenelim. Biz basit insanlarız, başkaları tarafından yargılanan.

Ne içtiyseniz ondan istiyorum. Sizce fiyatlarımız uygun mu? Diyorsunuz ki herkes yazıyor topluyor ediyor falan. Peki ben ve benim gibiler cebinden 500 TL dahi çıkaramıyor. Buna ne diyorsunuz? Aile geliri ise 3500 TL. 4 kişiyiz. Bir telefon ise örneğin 1.500 TL. Ülkeye laf etmiyoruz. Ülke orada ad aktarması. Ülkedeki mevcut ekonomi git gide daha pahalılaşıyor. Bundan 5 sene önce alım gücümüz daha fazlaydı örneğin.
Arkadaş haklı alım gücümüz düşük gittikçede düşüyor. Ülkemiz ekonomik açıdan dünya ülkelerine göre zayıf kalıyor. Sürekli ithalat yapıp diğer ülkeleri zengin ediyoruz. Ama buna yakınmak yerine bunun çözümünü aramak bulmak daha önemli. Ülkemizde eylemler bile sosyal ağlarda yapılıyor. Bilgisayar başında oturmakla başarabileceğimiz türden işler değil bunlar. Gelişmekte olan bir ülke olduğumuz söyleniyor. Umarım gelişiyoruzdur. Umarım ülke ekonomisi daha iyi bir konuma gelir.
İyi Sosyaller.

Atıp tutmak mı? Ben 3 kez Almanya'ya gittim lan. Sen neyin artistliğini yapıyorsun bana? Ukalalık yapma, sözlerine dikkat et! Ben ülkemi ve Atatürk'ü çok seviyorum, ülkemi aşağılamıyorum. Sen git makarna ye, kömür topla, Atatürk'e küfür edenleri destekle. Almanya'da çalışanların nasıl çalıştığını gayet iyi gördüm, sen kafanı yorma. Adamlar günde 8 saat çalışıp 2200€ ile 3000€ arası parayı rahatlıkla kazanıyorlar. Sırtlarında yük taşımıyorlar. Hannover pazarında sadece bir gün içerisinde 200€ civarı para kazandım. Üstelik orada yaşamadığım halde, sırtımda yük bile taşımadım. Cahil olanın kim olduğu çok belli! @burakk__

Atıp tutmak mı? Ben 3 kez Almanya'ya gittim lan. Sen neyin artistliğini yapıyorsun bana? Ukalalık yapma, sözlerine dikkat et! Ben ülkemi ve Atatürk'ü çok seviyorum, ülkemi aşağılamıyorum. Sen git makarna ye, kömür topla, Atatürk'e küfür edenleri destekle. Almanya'da çalışanların nasıl çalıştığını gayet iyi gördüm, sen kafanı yorma. Adamlar günde 8 saat çalışıp 2200€ ile 3000€ arası parayı rahatlıkla kazanıyorlar. Sırtlarında yük taşımıyorlar. Hannover pazarında sadece bir gün içerisinde 200€ civarı para kazandım. Üstelik orada yaşamadığım halde, sırtımda yük bile taşımadım. Cahil olanın kim olduğu çok belli! @burakk__

Ne acıdır ki senin gibiler tepinirken biz ülkeyi yönetiyoruz. Bu kadar kin gütme ilerde pişman olursun diyecem ama malesef okumak cahilliği almıyor. Örnek veriyorsun almanya ile turist olarak gidince konuşması kolay git de bir çalış bakalım. Sen önce bir ekmek parası kazan ondan sonra konuş. Sizin gibiler eskiyi arıyor herhalde salla başı al maaşı. Ayrıca üslübuna dikkat et adam olsan 3. Kişi olarak lafa giriyon bari kuyruk acını belli etme. Unutma siz boş konuştukça bu ülkeyi artık BİZLER yöneteceğiz. Sonradan gördüm kusura bakma ama Atatürk'e kim küfür etti. İnsanları suçlamayı bırak asıl Atatürk sizin gibi konuşacak başka birşey bulamayınca Atatürk'ün arkasına saklananlar yüzünden gerçek değeri anlaşımıyor.

Ben 3. kişi olarak lafa girmedim, sen benim mesajımı alıntı yaptın. Bende sana cevap verdim. Daha ne konuştuğunu dahi bilmiyorsun be! Önce Türkçe kurallarına uygun mesaj yazmayı öğren! Dini kullanarak Amerikalılara peşkeş çekip, Atatürk'e sövenler bu ülkenin başından gün gelecek inecektir. Sen ve senin gibi insanlar ülkesinde ne olup bittiğini görmediği için AKPKK gibi bir partiye oy verir. Almanya'da akraban mı yaşıyor? Daha hala ukalalık yapıyorsun? Yaşın kaç senin? Ben akrabalarımın yanına gittim ve her gittiğimde 3'er ay kaldım orada. Ekmek parasını ben zaten kazanıyorum, sen kafanı yorma. Sen kendi ekmeğini kazan. Kimin kuyruk acısı olduğu belli. Kelimelerine dikkat et, saygısızlık yapma. Karşında askerlik arkadaşın yok!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı