Maddiyat X Teknoloji Merakı

• Konuyu başlatan Hastai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
H

Hastai

Ziyaretçi
Merhaba,
Düşünüyorum duruyorum bu konuyu. Teknolojik cihazları çok seviyorsunuz, okumaya öğrenmeye test etmeye can atıyorsunuz ancak maddi durumunuz el vermiyor. İnsanlar sistem yazıp topluyor sizse hayırlı olsun demeyi geçemiyorsunuz. 7300SE ile 20 fps'de 10 yıllık oyunları oynuyorsunuz. :) Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Dertlendim gece gece.

Bende bir zamanlar bu durumdaydım ama yaklaşık 1,5 sene bekledikten sonra güzel bir pc topladım gerçekten 'Sabreden derviş muradına ermiş' sözü bana çok şey öğretti. :)

Bilgisayar 7 yıllık, telefon 6 yıllık... Bekliyoruz bakalım. :)

9 yillik bilgisayarimi degistirdim, yaptigim tek sey Technopat, Facebook ve Skype'a girmek.

2 yıllık HP laptopum var ve yine de yılmadan low ayarlar da BF3 oynamaya çalışıyorum.:(

O yollardan geçtim hocam ben. MW'yi 800x600'de oynarken kaybettim zaten gözlerimi. :)

Ben kredi kartına yüklenerek güzel bir sistem topladım. Bütün gün bilgisayarın başında geçmeye başladı artık.

@Silinen üye Dostum, dertlenecek bir durum yok ki bunda :). Herkesin maddi durumu iyi olmayabilir, sonuçta burası Türkiye, biz üçüncü dünya ülkesiyiz. Bu yüzden teknolojik aletlere ulaşmak zor bir durum ülkemizde. Aynı ürünler, diğer Avrupa ülkeleri ve Amerika'da çok daha ucuza satılmakta. Örnek verecek olursak, Almanya'da yaşayan kuzenim İphone 5s satın aldı ve sadece 399€ ödedi. Aynı ürün Amerika'da ise sadece 299 dolar ;). Bu yüzden fazla sıkıntı yapmana gerek yok. Elektronik alet satın almak istiyorsan, para biriktirmeyi denemen en iyi yöntemdir senin için.

Dert o zaten hocam. Böyle bir ülkede yaşamak. Örneğin Amerika'da operatörler tarife yanında telefon veriyorlar ve telefon yaklaşık 100-200 dolara denk geliyor. Burada ise hem operatöre 20 yıl taahüt veriyorsunuz, hem kazık ve bir o kadar gereksiz paketlere para veriyorsunuz bu da yetmeyip telefonu daha pahalıya alıyorsunuz. Böyle üçüncü dünya ülkesi olmak zor hocam. Hele teknoloji ise konu, daha da zor...

Türkiye teknoloji noktasında her şeyi ithal ettiği için bu kadar pahalı, fiyatlara bakarsanız özellikle bilgisayar parçalarında, dolar olarak türkiyede ki ile aynı fiyat ama vergiler vs. girince işin içine fiyat bu kadar artıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı