Kodlama mı yoksa WordPress mi?

natj

Centipat
Merhabalar öncelikle, bu sorunun cevabı çok yerde yazılmış ama benim durum biraz daha farklı bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim 4. sınıfım seneye ama gel gelelim 2. sınıfta ticarete başladım ve devam ediyorum bu yüzdendir kendimi zerre geliştirmedim. 2. sınıfa kadar yazılım derslerinde 70-80 kişilik sınıfta ilk 3'te falanımdır hoca öğrenci asistan olarak çağırmıştı falan bunu bilerek söylüyorum evet yazılımda kötüyüm ama temelim gayet de var.
OOP olsun POP olsun çok uğraşmamakla ve kendimi geliştirmemekle birlikte bilgim var.

Şimdi özeti verdiğime göre asıl soruma geçeyim.
Ticareti seviyorum ve ileride de bölümümle alakalı bir işte çalışmak istemiyorum ancak gel gelelim şu anki sitemiz WordPress ile kurulu. Pek beğenmesem de aslında istenirse ve uğraşılırsa WordPress ile güzel şeyler yapılabilir ancak kararsızım acaba diyorum WordPress'te mi kendimi geliştireyim hatta pluginler falan da yazayım? Ya da kendim mi kodlayayım?
Ne diyorsunuz? Velev ki 2. seçeneği seçtiniz. Klasik HTML, CSS, JS ile mi ilerlemek lazım pek de bilgim yok beni normal bir mühendis öğrencisi olarka düşünmeyin hiç bakmadım sadece temelim var.
Kendi sitemde kimseye ihtiyaç duymak istemiyorum. Fikirlerinizi hatta 2.yi seçerseniz bakılması gerekenleri falan da söylerseniz frameworklarına kadar ve Backend kısmında ne gerekiyor falan.
Veritabanına kadar.
Fullstack olarak her noktasında kendim olmak istiyorum eğer kendim kodlayacaksam.

CMS yazmak kolay, ama zaman gerektiren bir şey.

Ayrıca, elbette kendi yazdığın kodu tanırsın. Karmaşık olmaz.

Fakat profesyonellik açısından WordPress daha mantıklı. Sürekli güncelleniyor, açıklar kapatılıyor, bakımı yapılıyor.

Sen bütün bu bakımı yapabilecek misin?

Ben biraz da bu mühendisliğin hakkını vermek istiyorum sonuçta ticaretin bir garantisi yok. Güveniyorum kendime ticarette ama ne olur ne olmaz ister istemez o kadar senemin de boşa gitmemesi hem de bir yetkinliğim olmasını istiyorum. O yüzden bir de buna göre hangi alana yönelmeliyim? WordPress evet güncellenen bir alan ve bu işten para kazanan çok. Yapabilirim kesinlikle.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı