C# Kodlama RAM'e yüklenir mi?

croossanttt

Zeptopat
Daha fazla  
C# tabanli kodlamaya başladım ama bir yandanda RAM'e yüklenir mi diye korkmaya başladım, oyun da oynuyorum çünkü. Oyunlarda performansim düşer mi diye düşündüm bu sefer de. (16 GB RAM var galiba.)

visual studionun son sürümlerini kullanıyorsan ramden biraz yiyebiliyor güçlü bir editor oldugu için ama 16gb ram yeter.

Ne alakasi var,ram zaten bilgileri gecici olarak tutar.Bu kadar az donanim bilgisi ile kodlamaya girmek riskli biraz,öğrenmeniz lazim.

Biraz bile araştırma yapmadan bir şeyler yapmaya çalışınca böyle oluyor sanırım. Kodlama yapıyorsun diye oyun performansın niye düşsün? Oyun performansının düşmesi için işlemcinin ve/veya ekran kartının, sen oyun oynarken aktif olarak bir şeyler yapıyor olması gerekiyor. Yada bu iki parçayı yeterince iyi soğutamıyor olman gerekiyor.

Ekstra olarak arka planda çooook fazla uygulama olduğunda aşırı bellek tüketimi varsa ve sistemde pagefile yoksa oyunlarda çökme yaşanabilir. Fakat bu kodlama yapmakla alakalı bir şey değil, arkada aşırı fazla uygulama açık bırakmakla alakalı bir şey.

Eğer IDE'yi kullanmadığın halde aktif olarak CPU ve Disk kullanıyorsa oyun performansı düşebilir biraz. Visual Studio, böyle potansiyeli olan bir IDE.

Yeni konular

Geri
Yukarı