Kodlamada gelişmek için günde 4 saat yeterli mi?

Emrullahka55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, normalde Front-End kodlama yapıyorum, kendimi geliştiriyorum. Ama para sıkıntısı çekiyorum. Mâlum aileden de para isteyemiyorum, kendi paramı kendim kazanmak için işe girdim. Normalde 8 saat bilgisayar başında kendimi eğitiyordum ancak işe girince 2 hafta aksadı, yorgunluktan kodlama yapamaz oldum ama artık alıştım, günde 4 saat kendimi geliştirmeye yeterli midir?

Eğer ki sen o 4 saatten tam verim alıyorsan evet yeterlidir bence ama sen gidip kafanı dağıtıp yeteri ilgiliyi göstermiyorsan 8 saat olsa ne fayda dostum .

Merhaba arkadaşlar, normalde Front-End kodlama yapıyorum, kendimi geliştiriyorum. Ama para sıkıntısı çekiyorum. Mâlum aileden de para isteyemiyorum, kendi paramı kendim kazanmak için işe girdim. Normalde 8 saat bilgisayar başında kendimi eğitiyordum ancak işe girince 2 hafta aksadı, yorgunluktan kodlama yapamaz oldum ama artık alıştım, günde 4 saat kendimi geliştirmeye yeterli midir?
Günlük 4 saat yeter de artar bile. Ekstra olarak , Web tasarımı dışında başka diller de öğrenmeye çalış.

Düzenli ve doğru şekilde çalıştığın 4 saat gayet yeterli olur.

İlk zamanlar 12 saat kod yazdığım hatta 2 gün uymadığımı biliyorum. Bence önemli olan ne yaptığını ve neden onu yaptığını bilmen yoksa okulda tahtaya yazılan yazıları deftere geçirmek gibi bir şey oluyor.

Harcanan saat ne kadar gelistigin hakkinda hicbir fikir vermez.

Neye nasil ne sekilde calistigini bilmiyoruz, ne icin yetip yetmedigini de bilmiyoruz; ne kadarlik bir interval icin bu sureyi verdigini de bilmiyoruz. 20 sene boyunce gunde 4 saat mi, 6 ay boyunca mi?
Bos bir soru bu malesef, ustelik cok da soruluyor.

Tavsiyem su -> Bir kac tane is ilani bul istedigin seviyede, bir kac tane de freelance proje ilani bul; gereksinimleri karsilama oranindaki gelisimine gore buna sen karar ver.

Merhaba,

Günde 4 saat çok rahat yeter de artar. Şöyle düşün; hiçbir dersin günde 4 saat görmedin. Haftada maksimum 4 saat gördün. Ve sen günde 4 haftada 16 saatini bir programlamaya ayıracaksın. 4 saat harika bir zaman.

Öğreneceğin programlama dilininin kurallarını, müfredatın içeriğini muhtemelen 1-2 ay içersinde bitireceksin. Asıl zor kısım bundan sonra başlayacak. Bildiklerini kullanarak pekiştirmek. Bunun için de öğrenme aşamasında ayırdığın zaman kadar ayırırsan. Bu dilden para kazanmaya erkenden başlayabilirsin.

Yolun açık olsun.

Geri
Yukarı