Kodlamaya hangi dil ile başlanmalı?

AREMY

Centipat
Kodlamaya yeni başlıyacağım geçen sene biraz da olsa JavaScript ile uğraştım. İlerde de bana iş imkanı sağlayacak Türkiye'de işe yarayacak bir dil arıyorum hangi dilden başlamalıyım? Udemydede çeşitli kurslarım var.

Ben yukarıdakinin yazısından bahsetmedim, insanların ve benim düşüncelerimden bahsettim, evet Python kullandımRaspberry Pi'de. Size de kitap okumanızı öneririm, okuduğunuzu anlamanıza yardımcı olur.
Ama sen "Python'nun diğer dillere göre daha kolay olduğu söylenir "diyorsun. Kullandığını vs söylemiyorsun. Acaba kim söyledi kolay olduğunu(!) Kullandığını belirtseydin neyse ama söyleniyormuş. 🤣🤣
Hem bir sürü kaynak olabilir lâkin hangisinin iyi olduğunu nereden bilecek? Kullandığın bir kaynak varsa belirtseydin yoksa bilen birisinden öğrenmesi gerektiğini belirtseydin. Bence siz daha fazla kitap okuyun daha iyi yardımcı olabilmeniz için yardımcı olur.

Gerçekten olabilir. Yalnız listede özgür olmadıkları için MATLAB ve Delphi dilleri, yeni başlayanlara uygun olmayabileceğinden Assembly dilleri ve akıl sağlığına uymayabileceğinden Brainfuck dili olmamalı. Bunun dışında gerçekten hangi dil ile programlamaya başlanacağının hiçbir önemi yok.
Assembly dili ile çok uğraşırsanız nasıl çalıştığını anlarsınız. Assembly dili fizik gibi değildir. İlk olarak interrupt'ların ne işe yaradığını öğrenin.

Yeni konular

Geri
Yukarı