Kodlamaya hangi dilden başlanmalı?

mEHMETTTTT

Picopat
Arkadaşlar yazılım hakkında hiçbir fikrim yok. Sizce en kolay başlamak için hangi dilden başlamam gerek? Bu videoda C# öneriyorlar. Sizce başlangıç için kolay mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başladığın dilin çok bir önemi yok aslında. Konsepti anladıktan sonra sadece syntax değişiyor. Yazılıma başlamak için geç kalmadın. Lisede hiç kodlama yapmadım hatta makineydi alanım.

İmzamda yazıyordu fakat silinmiş, bir yazılım firmasında çalışıyorum.

Son düzenleme:
Ben Python ile başlamıştım. Diğer dillere göre yazımı, dil kuralları daha kolay. Başlamak için uygun olabilir. Birde sizin ne yapmak istediğiniz önemli. Web, masaüstü, mobil hangisinde yazılım geliştirmek istiyorsunuz?

Pythondan başlarsanız C ve C++ gibi dillerde çok zorlanırsınız. Tavsiyem C den başlayın özellikle bir yapı oluştururken bellek ayırmayı ve basit yapıları öğrenin. Ardından C++ ile obje oryantasyonuna geçin oradan da Java - C# gibi dilleri öğrenip ondan sonra script dilleri olan Python ve JavaScript'e yönelin.

Arkadaşlar yazılım hakkında hiçbir fikrim yok. Sizce en kolay başlamak için hangi dilden başlamam gerek? Bu videoda C# öneriyorlar. Sizce başlangıç için kolay mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
C öneririm sonrasında Python gibi dilleri öğrenmek daha kolay oluyor. Ayrıca Python çok yavaş.

Bunları okudun mu? Moderatörler bence bu konuyla ilgili bilgilendirici bir konu açıp başa sabitlemeli.

O zaman pyhton'dan başlıyorum :)

Güzel, sade bir dil yapabileceğin çok şey var. Ben biraz daha heveslilere C öneriyorum. C ile başlamıştım ve hazır metotlar kullanımı yasaktı. Her şeyi kendimiz yazıyorduk, öyle de kaldı. Hazır kütüphaneleri çok fazla bilmem C' de. Sonrasında Java'ya geçtim zaten.

Yukarda da arkadaşın belirttiği gibi diğer dillere geçişin çok daha rahat olur. C sağlam bir başlangıçtır.

Yeni konular

Geri
Yukarı