Köpekler sokakta mı, barınakta mı olmalı?

Çok köpek saldırısına maruz kaldı. Hatta birkaç ay önce Chihuahua(çivava) saldırdı. Evet yanlış duymadınız :D Ben gidiyorum yolda o bacağımı ısırmaya çalışıyor. Tekme atsam iki seksen uzayacak. Bir de kankisi geldi o da siyah renkli idi biri sol diğeri sağımda.

Böyle dalga geçer gibi anlattığıma bakmayın. 7-70'den bütün köpekler saldırıyor. Yukarıda birisi "her köpek saldırmaz bla bla" demişte ona cevap olarak olsun :)

Gelelim diğer konuya daha 1 ay önce köpek annemi 5 dakika boyunca kovalamış. Kadının bana yalan söyleyecek hali yok herhalde. Bana aynı anda 3-4 köpek saldırdı. Keza arkadaşıma bir döner kavşakta saldırmışlar. İşe giderken bile millet tedirgin sabah ve akşam saatlerinde. Size soruyorum "barınak şart" değil mi? Adım akıllı olacak tabii. O kadar vergi veriyoruz bir zahmet yapsınlar. Avrupa'da öyle mesela (istisna kötü yerler insanlar vardır tabii).

Çok köpek saldırısına maruz kaldı. Hatta birkaç ay önce Chihuahua(çivava) saldırdı. Evet yanlış duymadınız :D Ben gidiyorum yolda o bacağımı ısırmaya çalışıyor. Tekme atsam iki seksen uzayacak. Bir de kankisi geldi o da siyah renkli idi biri sol diğeri sağımda.

Böyle dalga geçer gibi anlattığıma bakmayın. 7-70'den bütün köpekler saldırıyor. Yukarıda birisi "her köpek saldırmaz bla bla" demişte ona cevap olarak olsun :)

Gelelim diğer konuya daha 1 ay önce köpek annemi 5 dakika boyunca kovalamış. Kadının bana yalan söyleyecek hali yok herhalde. Bana aynı anda 3-4 köpek saldırdı. Keza arkadaşıma bir döner kavşakta saldırmışlar. İşe giderken bile millet tedirgin sabah ve akşam saatlerinde. Size soruyorum "barınak şart" değil mi? Adım akıllı olacak tabii. O kadar vergi veriyoruz bir zahmet yapsınlar. Avrupa'da öyle mesela (istisna kötü yerler insanlar vardır tabii).

Kesinlikle katılıyorum.

"hayvan bu sağı solu belli olmaz" ne ya, o zaman insanlar da sokakta dolaşmamalı malum "insan bu sağı solu belli olmaz."

( Bu hayvan meselelerin de çoğu zaman insanların düşünceleri benim dünya bakış açıma çok ters düşüyor, ondan pek sıcak yanaşamıyorum bu tarz konulara kusura bakmayın. )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sokak köpekleri bana göre oldukça zararlı. Bazılarınız bana hayvan düşmanı diyecek. Her karara saygı duyarım ama gerçekten hangi Avrupa ülkesine bakarsanız bakın büyük bir rçoğunluğunda sokakta köpek yok. Mesela geçen gün çocuğa köpek saldırmış, Pitbull cinsi. Sokak köpekleri her ne kadar kısırlaştırılsa da bence hala zararlılar. Sonuçta bunlar hayvan sağı solu belli olmaz, madem sokakta köpekler var hadi kurtları da bırakın mademki. Ben barınakta kalması taraftarıyım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Barınaklara daha fazla bütçe ayrılmalı ve barınaklara toplatılıp köpekler kısırlaştırılmalı.

@uuyanplutonn dostum olayı çok yanlış anladın. Evet insanın da sağı solu belli olmaz. Fakat hayvanlar ile insanları bir tutma, bizler hayvan değiliz. Köpek dediğin barınakta olmalı. Gelişmiş ülkelerde neden sokakta köpek yok sanıyorsun? Hem çevreye dışkılarını yapıp çok bırakan var. Özellikle bizim mahallede leş gibi idrar kokusu oluyor kaç kere belediyeye başvurdum. Gelip geçen tüm insanlara saldırıyorlar, hepsi adeta bir bomba gibi. Gidip 3 5 tane çocuk doğuruyorlar sonra gel de bak onlara.

Tükensin o zaman köpekler, ne kadar kolay söylüyorsunuz ya böyle şeyleri.

Kontrollü üremeleri sağlanabilir. Bu ülkede sokaklarda insanların üç te biri kadar köpek var. Yaklaşık 30 milyon. Köpekleri öldürmüyoruz çoğalmalarını kontrollü şekilde azaltıyoruz. En mantıklısı bu.

Geri
Yukarı