Köpekler toplatılmalı mı?

Bu arada Twitter da bende #köpeklertoplatılmalı dedim fakat hayvansever gibi dedim. Onlar gibi vicdansızlık yapmadım. Ben hayvanları severim elbette fakat sokak köpekleri zorluk çekiyorlar. Belediye onları sahiplenmeli ve aşılarını yapmalı bence.

Hepsi değil sadece sokaklarda sorun çıkartan köpekler toplanmalı. Her köpek saldırgan değil dir saldırgan olanlar tespit edilip toplatılmalı sadece. Mesela bizim buralardaki köpekleri ne gerekçe ile topluyorsun kimseye zararları yok.
Hepsi toplanmalı. Hayvanların aklı yoktur. Saldırıp saldırmayacağına dair garanti veremezsin. Aç kalırlarsa hepsi saldırır.

Kediler yaratılmış en işe yaramaz hayvanlardır tam tersini yapman gerekirdi.
Büyüklerin hiç anlatmamış ve sende hiç araştırma yapmamışsın ,yaşın da küçük sanırım. Kediler olmasa şuan evinde her gün farelerle yüzleşir olurdun. Şuan yine ilaç vs var ama eskiden her evde en kötü her mahallede 1 kedi olurdu fareleri uzak tutmak için. Gereksiz dediğin hayvanlardan bir çok açıdan senden benden faydalı mahallelere, şehirlere.

Hepsi değil sadece sokaklarda sorun çıkartan köpekler toplanmalı. Her köpek saldırgan değil dir saldırgan olanlar tespit edilip toplatılmalı sadece. Mesela bizim buralardaki köpekleri ne gerekçe ile topluyorsun kimseye zararları yok.
Köpek köpektir, mutlaka bir gün saldırır.

Büyüklerin hiç anlatmamış ve sende hiç araştırma yapmamışsın ,yaşın da küçük sanırım. Kediler olmasa şuan evinde her gün farelerle yüzleşir olurdun. Şuan yine ilaç vs var ama eskiden her evde en kötü her mahallede 1 kedi olurdu fareleri uzak tutmak için. Gereksiz dediğin hayvanlardan bir çok açıdan senden benden faydalı mahallelere, şehirlere.
O açıdan söylemedim ki 😂
Demek istediğim sahibine sadık değil nankör birde duygusuz bir hayvan hiçbir hissiyatı yok. Robot gibi.

Geri
Yukarı