Sokak köpekleri toplatılmalı mı?

Son zamanlarda çok fazla sokak köpeği vakaları oluyor. Bu durum en çok da küçük çocukları etkiliyor, şimdi yine bir haber gördüm. Sokak köpeğinin ısırdığı çocuğun durumu ciddiymiş, kuduz teşhisi konulmuş. Sizce köpekleri toplatılmalı mı? Ya da daha mantıklı bir öneriniz var mı?

Toplatılmalı bence. Herkese saldırıyorlar okula yürüyerek gitmek tam bir eziyet oluyor

Bıktım artık köpeklerden arkadaşımla aramızda artık şu diyalog bile geçiyor "kanka o sokakta köpek var bisikletlerimizden inip gidelim" cümlesini kurdum ya köpekler yüzünden rahat rahat koşturamıyorum bile şuanda bile sokaklarda köpekler havlıyor hatta az önce birisi bağırarak köpekten kaçıyordu devlet tabi bu durumları önemsemiyor bile.

Toplatılmalı. Güzel bir barınağa gönderilmeli ve sahiplendirilmeli. Fakat Türkiye'de bunun olacağı ne malum. Köpeğine bakamayıp sokağa atan bile var.

Hayvanlara karşı merhametliyimdir normalde. Kasıtlı ve kötü niyetle olarak zarar vermem hiçbir canlıya. Ama son zamanlarda mahallemizde türeyen köpekler cidden canımdan bezdirdi artık. Bu hayvanlar yüzünden ne mahallede oynayan çocuklar, ne bizim gibi gençler ne de yaşlılar huzurlu. Yazın babam dışarıdayken birbirlerini ısırıp kavga çıkarmışlar, o anda babamın arabası olmasaydı neler olacaktı düşünmek bile istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı