Kötü gidişat

DenizSurre

Femtopat
Selamlar arkadaşlar, 11.sınıf öğrencisiyim.

Sınavlarımın hepsi kötü geçti, doğru düzgün güvenilir bir arkadaşım yok. Annem ile her gün kavga ederiz bana okumadığı beddua kalmamıştır. Babam sınav dışında kaçıncı sınıf olduğumu bilmez. Sınavın iyiyse iyi bir çocuksun kötüyse kötüsün. Abim okulda başarısız olduğu için tüm odaklar bende, akrabalarım baskı yapıyor, dayım lise müdürü (benim okulum değil) beni hayatta tutan tek şey canımdan çok sevdiğim kedim, o benim tek dostum. Okulda hocalarım beni hiç sevmez. Kötü ne olsa benden bilirler. Yakışıklı bir kişi de değilim. Bana hayatta ne tavsiye edersiniz? Çok başarılı, iyi bir psikoloğa da gittim bende gram değişim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturup kendinizi sorgulamanız gerekiyor. Sonuçta yaşadıklarınızın hepsinin sorumlusu %100 çevreniz değil mutlaka sizin de bir hatalı hareketleriniz vardır.

Sınav konusunda çok çalıştım fakat yapamadım. Arkadaş konusunda ise çevremde ki herkes "tükenmez kalem tükenir" esprisine yarılan insanlar, olan arkadaşlarımın çoğu en ufak olayda kendi çıkarını düşünen insanlar.

Yanlış anlama beni. Yeni nesil ile eski nesil arasında kalmış ve iki tarafıda anlayan biri olarak yazıyorum. Ailen baskıcı evet baba ilgisiz tamam sende bu durumdan mutlu değilsin. Şimdi bi ailenin tarafından bakalım birde senin. Eski nesil ciddi zorluklar görmüştür bunu anlayamıyor yeni nesil ve o dönemlerde toplumun manevi değerleri yüksek olduğu için baskıcı bir ortam var.senin açından bakalım bir de. Sende toplumun ve insanların dayatmasından hoşlanmıyorsun. Burada önemli nokta şu ailen okumanı istiyor çünkü biliyor ki ileride çalışma koşulları hiçte kolay olmayacak. Annen senin için çaba harcıyor kendince beklediği karşılığı senden alamıyor buna üzülüyor ve sana çatıyor. Bak ikinci ihtimal yok. Şu dünyada çocuğu için tek canını bile verecek varlıktan bahsediyorum. Baban ise işte belki kimlere nelere katlanıyor ailesi için. Senide okulunuda takip edemez haliyle. Onunda kendince problemleri vardır iş hayatında. Burada sana söylüyorum lisede sınavların kötü geçsin son sene çaba gösterip biryerleri kazanabilirsin. Bunu sende biliyorsun. Sana burada vereceğim tek motive şu olacak. Ailenle özellikle annenle aranı iyi tut psikolokluk hiçbir durumun yok. Psikologa gitmek bile insanı o moda sokar. Derslerinede ilk konulardan aç internet üzerinden yavaştan çalışmaya başla. Çünkü ileride emin ol çalışma hayatı kolay değil. Eğer babandan 2-3 milyonluk dükkan veya arsa kalmayacaksa otur çalış. Bir dönem bedel ödemen lazım çalışarak.

Son düzenleme:
Böyle bir ortamdan çıkmak için çok çalışmak gerekir. İyi bir hayat bedava değil ne yazık ki.
Tamam doğru diyorsunuz da şu psikolojide de insan kolay kolay çalışamaz. Aklı çok dolu olur dikkati sürekli dağılır, dersten nefret etmeye başlar kısacası kafası dumanlıdır.

Geri
Yukarı