Kötü gidişat

İlk önce kendin için yaşa. Çevrendeki insanların ne dediğinin önemi yok. Seni yakışıklı görecek biri illaki olacak hayatında. Kendini ne kadar donanımlandıracağına bak. Yapacağın en değerli yatırım kendine olacaktır. Kitap okumanı tavsiye ederim. Arkadaşlarını iyi seç kimseye güvenmek zorunda değilsin kendi kendinede yetebilirsin. Ve derslerine ne olur çalış ihmal etme.

İyi güzel söylüyorsunuz da, annemi babamı nasıl takmayayım? Annem bana sinirlenip"gittiğin yerden geri geleme" Allah belanı versin" tarzında şeyler söyleyen bir insan.
Benimde çevremde (özellikle de yakın çevremde) bu tarz şeyler söyleyen , benim ciddi anlamda önem verdiğim insanlar vardı. Sadece kendinizi düşünün ve kendi iyiliğinize yönelik hareket edin.

Yanlış anlama beni. Yeni nesil ile eski nesil arasında kalmış ve iki tarafıda anlayan biri olarak yazıyorum. Ailen baskıcı evet baba ilgisiz tamam sende bu durumdan mutlu değilsin. Şimdi bir ailenin tarafından bakalım bir de senin. Eski nesil ciddi zorluklar görmüştür bunu anlayamıyor yeni nesil ve o dönemlerde toplumun manevi değerleri yüksek olduğu için baskıcı bir ortam var. Senin açından bakalım bir de. Sende toplumun ve insanların dayatmasından hoşlanmıyorsun. Burada önemli nokta şu ailen okumanı istiyor çünkü biliyor ki ileride çalışma koşulları hiç de kolay olmayacak.

Yanlış anlama beni. Yeni nesil ile eski nesil arasında kalmış ve iki tarafıda anlayan biri olarak yazıyorum. Ailen baskıcı evet baba ilgisiz tamam sende bu durumdan mutlu değilsin. Şimdi bir ailenin tarafından bakalım bir de senin. Eski nesil ciddi zorluklar görmüştür bunu anlayamıyor yeni nesil ve o dönemlerde toplumun manevi değerleri yüksek olduğu için baskıcı bir ortam var. Senin açından bakalım bir de. Sende toplumun ve insanların dayatmasından hoşlanmıyorsun. Burada önemli nokta şu ailen okumanı istiyor çünkü biliyor ki ileride çalışma koşulları hiç de kolay olmayacak.

Babam ilgisiz değil, keşke beni benimle baş başa bıraksalar, hiç ilgi göstermesinler istiyorum fakat; benim bir sınavdan oluşmadığımı, bir insan olduğumu, onların çocuğu olduğumu hatırlamalarını istiyorum.
Yanlış anlama beni. Yeni nesil ile eski nesil arasında kalmış ve iki tarafıda anlayan biri olarak yazıyorum. Ailen baskıcı evet baba ilgisiz tamam sende bu durumdan mutlu değilsin. Şimdi bi ailenin tarafından bakalım birde senin. Eski nesil ciddi zorluklar görmüştür bunu anlayamıyor yeni nesil ve o dönemlerde toplumun manevi değerleri yüksek olduğu için baskıcı bir ortam var.senin açından bakalım bir de. Sende toplumun ve insanların dayatmasından hoşlanmıyorsun. Burada önemli nokta şu ailen okumanı istiyor çünkü biliyor ki ileride çalışma koşulları hiçte kolay olmayacak. Annen senin için çaba harcıyor kendince beklediği karşılığı senden alamıyor buna üzülüyor ve sana çatıyor. Bak ikinci ihtimal yok. Şu dünyada çocuğu için tek canını bile verecek varlıktan bahsediyorum. Baban ise işte belki kimlere nelere katlanıyor ailesi için. Senide okulunuda takip edemez haliyle. Onunda kendince problemleri vardır iş hayatında. Burada sana söylüyorum lisede sınavların kötü geçsin son sene çaba gösterip biryerleri kazanabilirsin. Bunu sende biliyorsun.
Babam annemi 15 defa aldatmış bir insan. Öz çocuğunu milletin yanında kötüleyen bir insan .

Babam ilgisiz değil, keşke beni benimle baş başa bıraksalar, hiç ilgi göstermesinler istiyorum fakat; benim bir sınavdan oluşmadığımı, bir insan olduğumu, onların çocuğu olduğumu hatırlamalarını istiyorum.

Babam annemi 15 defa aldatmış bir insan. Öz çocuğunu milletin yanında kötüleyen bir insan .
Bak bu hayat senin bunu kafana sok. Konuşmandan boş olmadığını anlıyorum. Kendi hayatını kendin değiştirebilirsin buradaki hiçkimse birşey yapamaz. Tek çaren okuluna odaklanman. Motive kırıcı etkenleri umursama.

Kanka herkes okumak zorunda değil. Liseyi bitir olmazsa dersleri yapamiyorsan. Gir ticarete veya sanayide çalış kendi dükkanını aç.

Bak bu hayat senin bunu kafana sok. Konuşmandan boş olmadığını anlıyorum. Kendi hayatını kendin değiştirebilirsin buradaki hiçkimse birşey yapamaz. Tek çaren okuluna odaklanman. Motive kırıcı etkenleri umursama.
Çok doğru söylüyorsunuz hayat benim fakat , 2 saat fizik çalışıyorum aklımdan asla atamıyorum. Ders dinlerken sürekli hayatı sorguluyorum. Kafamda başka bir şey yok , odağımı veremiyorum.

Maalesef üniversiteye gidene kadar ailenize katlanmak zorundasın. Okuldaki arkadaşlarına gelince, illa ki arkadaşın olması gerekmez hele ki böyle arkadaşlara hiç gerek yok. Sonuçta insan her şeyi yalnız başına da başarabilir. Sana tavsiyem üniversite sınavına kadar çok zor olsa da sadece derslerine çalış, bunun karşılığını iyi bir üniversite kazanarak ve üniversitede yaşayacağın güzel günler olarak düşün. Unutma yolculuk ne kadar zor olursa yolun sonunda elde ettiğin başarının tatminkarlığı o kadar güzel olur. Hayatında başarılar dilerim aileni de çok takma. (şuan bende aynısını yapıyorum 18 yaşındayım.)

Maalesef üniversiteye gidene kadar ailenize katlanmak zorundasın. Okuldaki arkadaşlarına gelince, illaki arkadaşın olması gerekmez hele ki böyle arkadaşlara hiç gerek yok. Sonuçta insan her şeyi yalnız başına da başarabilir. Sana tavsiyem üniversite sınavına kadar çok zor olsa da sadece derslerine çalış, bunun karşılığını iyi bir üniversite kazanarak ve üniversitede yaşayacağın güzel günler olarak düşün. Unutma yolculuk ne kadar zor olursa yolun sonunda elde ettiğin başarının tatminkarlığı o kadar güzel olur. Hayatında başarılar dilerim aileni de çok takma. (şu an bende aynısını yapıyorum 18 yaşındayım.)

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı