Kötü okulda bilgisayar mühendisliği okumak

Ernosto

Decapat
Daha fazla  
Merhaba şu an 19 yaşındayım ve mezuna kaldım. 2-3 aydır kendi kendime yazılım öğrenmeye çalışıyorum ve çok da zevk alıyorum, günde 7-8 saatimi ayırıyorum. Fakat artık YKS'ye çalışmam gerekiyor ama içimde gerçekten hiç çalışma isteğim yok. Yazılım öğrendiğim saatleri organik kimya öğrenmek için harcamak istemiyorum. Sizce günümü yazılım ağırlıklı götürüp, 150-200k yapacak kadar YKS çalışıp, ona göre bir bilgisayar mühendisliği bölümü yazmak mantıklı mı? Bana dezavantajları ne olur? Kendimi geliştirebileceğime ve çok iyi bir okulda okuyan biri ile arayı kapatabileceğime inanıyorum. Fakat sektörden insanların da fikrini almak isterim. Teşekkürler. Iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu söyleyim istediği üniversiteleri falan kazanan insanlar da “severek” YKS derslerini çalışmıyordu.

Şu an çok iyi olmayan bir okulda bilg. müh. okuyorum. Okul çok kötü değil ama bildiğin lise 5. Çok iyi bir okulda daha güzel bir ortam vardır diye düşünüyorum. Sana tavsiyem şu an dersten başka işlerle uğraşma. Sevmediğin derslere katlanmaya çalış hazirana kadar. Bu arada üniversiteye geçince bile peşini bırakmıyor o lüzumsuz dersler.

Geri
Yukarı