Kötü olayların olacağını hissetmek

Mert Pektaş

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben hep ne zaman kötü hissetsem bir rüya görsem yakın zamanda bir felaket oluyor. Mesela dün yatmadan önce annemle kardeşime ölümden bahsettim ya bu insanların canları zormu çıkıyor kolaymı dedim. Biri ölcek kesin dedim. Dememin sebebi ise yine hissetmem bildiğiniz Türk ifadesiyle malum oldu. Yarın oldu Annem'in çalıştığı fabrikada biri öldü eve gidince ise bana kızdı hep böyle konuşuyosun kötü şeyler oluyor diyor ama benim elimde olan bir şey değil.

Denk gelmiştir. Karşı komşunuzda saksı olsa ve camın kenarına yakın olsa şimdi olmasa bile bir zaman düşeceğini illa ki tahmin edersiniz. Düşünce de "hissettim" olur. Ki ülkemizde can güvenliği olmadığı için haberlerde falan mutlaka bu tarz şeylere çok denk gelmişsinizdir.

Kanka her zaman insanlar ölür ben kendi rüyalarımda neler gördüpümü buraya yazsam banlanırım galiba bence çok kafaya takma eğer ki kafaya takarsan delirirsin bazı şeyleri biz insanlar anlayamayız.

Başkalarına olacakları "hissetmeniz" tesadüftür ama kendinize bir şey olacağını "hissedersin". Mesela ben başıma bir şeyler gelmeden önce bir terslik olduğunun farkında olurum. Zaten bu "hissetmek" değil biraz daha mantıkla ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı