Kötü sıralama ile bilgisayar mühendisliği mi? Derece ile tercümanlık mı?

SonOfChinggis

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum fakat sayısalım gerçekten kötü. Geçenlerde son 2 yılın YDT testini çıkarıp çözdüm, ikisinde de kısa sürede Full çektim. O yüzden aklıma tercümanlık fikri de geldi. Sizce hangisini okumalıyım? Aklımda yurt dışına çıkma fikri de var fakat dil yurt dışına çok açık olmayan bir bölüm gibi duruyor. O yüzden kararsızım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Derece ıle tercumanlık. Kötü sıralamayla bilgisayar muhendıslığı tercıh edersen pek ıse yarayacağını sanmıyorum. Tercumanlık her acıdan daha iyidir.

Peki tercümanlıkta yurt dışı olanakları nasıldır? Affedersiniz ama bu ülkeden ivedi bir şekilde çıkmak istiyorum 😂

Tamamen kendinle alakalı. Kötü sıralaması olup kendini üniversitede geliştirip çok iyi yerlere gelenler var. İyi dereceyle girip kendini salıp sıradan şekilde üniversiteyi bitirenler de var. İş sende bitiyor.

Bende onu düşünüyordum. Vasat bir üniversitede okurken yeteneklerimi geliştirirsem olabilir, fakat tüm staj imkanları İstanbul, İzmir gibi şehirlerde olunca, o yüzden biraz sıkıntı oluyor. Sonuçta iş ortamını görmeden üniversiteyi bitirmek biraz sıkıntılı olurdu.

@SonOfChinggis, dil bilirsen bir şekilde çıkarsın zaten.
@technope mühendislikler için üniversite maalesef fark ediyor.
Bilgisayar mühendisiyim. Kötü sıralamayla girip, matematiği de kötü olmasına rağmen şuan yurtdışında güzel yerlerde yazılımcı ve mühendis olarak çalışan arkadaşlarım var. Özellikle bu 2 mühendislik bilgisayarla direkt alakalı olduğu için kendini geliştirme konusunda daha önü açık. Arkadaşın ne istediğiyle alakalı.

@SonOfChinggis, dil bilirsen bir şekilde çıkarsın zaten.

Sıkıntı şu ki, gideceğim ülkeler zaten bayağı gelişmiş ülkeler olacağından, kendilerinin tercümanları olmaz mı?
Bilgisayar mühendisiyim. Kötü sıralamayla girip, matematiği de kötü olmasına rağmen şu an yurt dışında güzel yerlerde yazılımcı ve mühendis olarak çalışan arkadaşlarım var. Özellikle bu 2 mühendislik bilgisayarla direkt alakalı olduğu için kendini geliştirme konusunda daha önü açık. Arkadaşın ne istediğiyle alakalı.

Dediğim gibi bilgisayarlara çocukluğumdan beri ilgim vardır. Fakat dersler benim için engel oluyor bu mesleği yapabilmem için.

Sayısalın kötüyse bilgisayar mühendisi olmazsın zaten mühendiste olamazsın. Anca yazılım geliştirici olursun. İyi para kazandırır fakat tamamen sana bağlı kodlama seviyor musun vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı