Köy Yaşamı VS Şehir Hayatı

Köy hayatı benim içi kötü, tüm alerjilerim orada tavan yapıyor. Onun haricinde şehir hayatına da alışığım kaç senedir, alerjilerim olmasa illa ki bir köyde yaşamak isterdim.

Köy daha güzel. Yani özgür oluyorsun dışarı çıkıyorsun gördüğün insanların çoğu akraba ve tanıdık rahat davranıyorsun sohbet gırgır ediyosun. Şehrin bana göre tek avantajı ulaşım. Yoksa kimse beton yığınında oturmak istemez bence. Ben Rizedeyim. Merkez ve çevre mahalleler hep 13-14 katlı binalarla dolu. Köyde alıyorum çayımı çıkıyorum balkona dışarda tanıdık yüzler önümde köy mahallesi kuş cıvıldamaları ve yeşil dağlar mis.

Köyden yazıyorum, bahar alerjim var. Benim için köyde yaşamak ızdırap. 2 megabit internet ile sörf yapmayı deneyin bakalım nasıl olacak. Dışardan göründüğü gibi harika değil, o bahçeler, ağaçlar, domat, patates sihirli sözcüklerle oluşmuyor. Emek gerektiren şeyler, geçici hevesleriniz var ise, tüm hayatınızı şehirde geçirmişseniz, çabuk sıkılacağınızı düşünüyorum.
Yaşadığım köyde önceden bakkal vardı artık yok. Bunun garantisi yok mesela, canınız çikolata istediğinde yiyemiyorsunuz.
Köyde evde oturarak insan kendini geliştiremiyor maalesef. Bence insan kendini başka bir insan görerek geliştirir, üniversite okumamış köyde yaşayan arkadaşlarımı görüyorum. Çok farklı.
Olayın bir de şu tarafı var, köydeki insanlar genelde daha baskıcı oluyorlar. Yani siz özgür olamayabiliyorsunuz bazen. Dışarıdan gelen bir yabancı hoş karşılanmayabiliyor.

Bence insan gençlik döneminde şehirde yaşamayı daha çok istiyor haliyle. Arkadaş ortamı, gezme eğlenme isteği, eğitim kariyer vs. gibi bir çok şey şehirde yaşamayı daha cazip kılıyor. Ama belli bir yaştan sonra doğal hayata dönüp daha sakin bir yaşam sürmeyi istiyor.

İnsanlarla az temas kurmuş olursun köyde. Yani kul hakkı girme azalır. Mahkeme durumlarıyla uğraşmassın. Bende düşünüyorum ilerde. Sıkıntı internet olmaması oyun oynadığım için.

Köyde çamura basıp inek boku temizlemeyen adamlar burada köy hayatını savunuyor. Köyde yaşamak sıkılmak ve çalışmak demektir başka hiçbir artısı yoktur. Ben şehirde yaşıyorum ama köylere gidip geliyorum ve sana köy hakkında diyeceğim 3 şey var. Sıkılmak, Çalışmak, Kalite yetersizliği. Köy deyince aklıma Amerikan kasabaları geliyorsa yanılıyorsun. Tezek kokusunda kim niye yaşasın, Muğla'da köylere bağlı yüksek arazilerde bir bahçe alıp oraya ev inşa edeceksen ona köy denmez onuda söyleyeyim. Youtube'de video çekenlere fazla aldanmayın. Tarım ve hayvancılık dediğin şey öyle basit bir şey değil, hayvanın ve tarlanın bakımı, hastalığı, ilaçlaması, gübrelemesi, çapalanması ve korunması derken bir dünya iş çıkar.

Tarımdan geçinmek istiyorsan öyle ev bahçesi değil bir ucu olmayan dediğimiz arazilere ekim yapman gerekiyor. Köyde büyümeyen adamın bu işin içinden çıkma ihtimali %1'dir. Şehrin göbeğinde oturuyorum, şebeke düzgün çekmiyor (Turkcell, Vodofone, Türk Telekom hepsi aynı), port olmadığı için Türk Telekom'u bekliyorum, evin önünde yollar bozuk kırık dökük. Çarşıya gidiyorum yeterli kalitede mağaza ve çeşitlilik yok. Sen köyde yaşadığın zaman neler kısıtlanacak bir düşün. Şehirde kızlarla kafede Smoothie içmek varken köyde tezek kokusunu çekmek isteyen buyursun köydekilere yaşam takası teklifi yapabilir. ;) Tatlı su solcusu edebiyatına sadece gülüyorum, burada böyle konuşanları oraya bıraksak 2 gün dayamazlar. Şeftaliyi toplarken tozu yüzünden bile kaşınarak kaçalar, onu geçtim ağır hayvancılık ve tarımla uğraşacaklar. Bilmeyen adamlar işte. :)

Ben araba severim. 1.yi secerim. Parami kazanarim ve bircok araba alirim.
Almak ilk iki araba;
1- Volvo V60 R-Design T6
2- Ford Focus ST.
Yaklaşık olarak vericeğim cevap ama sevdiğimiz arabalar çok bir değil :D iyi para kazanıp köye döndüğümde de hala para kazanmaya devam ediceğim bir iş kurup 200sx'imi Altima'mı 190e'mi ve Brz'mi alıp istediğim motor swaplarını yaptıktan sonra köye yerleşebilirdim. Ama hafif gelişmiş bir köye yerleşmeyi tercih ederim.

Köy şart değil. Müstakil evler var yolun yukarısında Karamürsel de mesela. Orman zaten köy gibi.
St modeli manuel. Manuel ile uğraşılmaz. Yeni kasa Golf R Veya Gti alırsın dsg şanzımanlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı