Köy Yaşamı VS Şehir Hayatı

Hocam Türkiye'de köylerde altyapının A'sı, teknolojinin T'si yok maalesef. Yaşanılabilir gibi değil. Bizim köyde 3G bile çekmiyor inanabiliyor musun? İnternete giremiyorsun.

Bu nedir ki? Ankara/Etimesgut'ta yaşıyorum ve çoğu yerlerde 3G çekmiyor. Evin sadece salonu ve yatak odasında çekiyor. Tabi operatörümle de ilgili olabilir. Vodafone kullanıyorum.

Bu nedir ki? Ankara/Etimesgut'ta yaşıyorum ve çoğu yerlerde 3G çekmiyor. Evin sadece salonu ve yatak odasında çekiyor. Tabi operatörümle de ilgili olabilir. Vodafone kullanıyorum.
Hepsi aynı dumanın laciverti. Türkcell, Türk Telekom aynı rezil kalitede. Evde Türk Telekom çekmiyor diye diğer hattımı Türkcell'e geçirdim oda çekmiyor düzgün. 4 Mbps görmek için yatağın üstüne çıkmak lazım. Yeterli baz istasyonu yok, bütün nüfus 2-3 istasyona yükleniyor onlarda sözde istasyon. Teknolojik olarak araştırınca ne kadar kötü ve yetersiz olduğunu anlayacaksınız. 60 milyon insan desek yani gerçekten rezillik. Deprem oldu çöktü, dün ve bugün ramazan bayramı sebebiyle çöktü. Vodofone zaten kalitesiz berbat bir şirket olduğu için hiç eleştirmiyorum. Vodofone kullanıpta sorun yaşıyorum diyen adama diyecek bir şeyim yok çünkü Vodofone demek sorun demektir ve kalitesizlik demektir. Velhasılkelam köyde yaşayana, Allah sabır versin. Ülke berbat durumda ve gerçekten Türk Telekom'a kayyum atayıp kansız bedvilerin yani suudilerin elinden almak gerekiyor.

Köyde çamura basıp inek boku temizlemeyen adamlar burada köy hayatını savunuyor. Köyde yaşamak sıkılmak ve çalışmak demektir başka hiçbir artısı yoktur. Ben şehirde yaşıyorum ama köylere gidip geliyorum ve sana köy hakkında diyeceğim 3 şey var. Sıkılmak, Çalışmak, Kalite yetersizliği. Köy deyince aklıma Amerikan kasabaları geliyorsa yanılıyorsun. Tezek kokusunda kim niye yaşasın, Muğla'da köylere bağlı yüksek arazilerde bir bahçe alıp oraya ev inşa edeceksen ona köy denmez onuda söyleyeyim. Youtube'de video çekenlere fazla aldanmayın. Tarım ve hayvancılık dediğin şey öyle basit bir şey değil, hayvanın ve tarlanın bakımı, hastalığı, ilaçlaması, gübrelemesi, çapalanması ve korunması derken bir dünya iş çıkar.

Tarımdan geçinmek istiyorsan öyle ev bahçesi değil bir ucu olmayan dediğimiz arazilere ekim yapman gerekiyor. Köyde büyümeyen adamın bu işin içinden çıkma ihtimali %1'dir. Şehrin göbeğinde oturuyorum, şebeke düzgün çekmiyor (Turkcell, Vodofone, Türk Telekom hepsi aynı), port olmadığı için Türk Telekom'u bekliyorum, evin önünde yollar bozuk kırık dökük. Çarşıya gidiyorum yeterli kalitede mağaza ve çeşitlilik yok. Sen köyde yaşadığın zaman neler kısıtlanacak bir düşün. Şehirde kızlarla kafede Smoothie içmek varken köyde tezek kokusunu çekmek isteyen buyursun köydekilere yaşam takası teklifi yapabilir. ;) Tatlı su solcusu edebiyatına sadece gülüyorum, burada böyle konuşanları oraya bıraksak 2 gün dayamazlar. Şeftaliyi toplarken tozu yüzünden bile kaşınarak kaçalar, onu geçtim ağır hayvancılık ve tarımla uğraşacaklar. Bilmeyen adamlar işte. :)
Rizedeyim. Köy hayatını savunuyorum ve çay topluyoruz, 8 tane tavuğumuz 6 tane orta boy civcivimiz var yemlerini veriyoruz. Yani çalışıyoruz köyde ama yine de köy güzel. Köyümüzde fiber altyapı da var. Yollar asfalt, ve etraf yeşillik. Beton çöplüğünde yaşamaktansa köyde yaşamayı tercih ederim. En azından temiz hava. Üstelik her köy bir değildir. Mesela bizim köyde tezek yada lağım kokusu yok. :D Hepsi yer altında. Kanalizasyon yapıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rizedeyim. Köy hayatını savunuyorum ve çay topluyoruz, 8 tane tavuğumuz 6 tane orta boy civcivimiz var yemlerini veriyoruz. Yani çalışıyoruz köyde ama yine de köy güzel. Köyümüzde fiber altyapı da var. Yollar asfalt, ve etraf yeşillik. Beton çöplüğünde yaşamaktansa köyde yaşamayı tercih ederim. En azından temiz hava. Üstelik her köy bir değildir. Mesela bizim köyde tezek yada lağım kokusu yok. :D Hepsi yer altında. Kanalizasyon yapıldı.
RTE memleketine tabi yapar, ben şehrin göbeğinde bakır altyapıyı zor buluyoruz. Bu nasıl köy ki fiber altyapı var? hangi köydensin? :) torpilin Allah'ını yapmışlar. Ben her köy aynı demedim ama sen top 10 köyden birisinde doğmuşsun şimdi geneli kıyaslayamazsın. Ben burdan kalkıp köylere gitsem sadece yoksulluk, işçilik, hayvancılık, tarım ile karşılaşırım. Adamların tek eğlencesi kart oynamak, nargile ve sigara içmek. Tezek kokmayan yere köy denmez. Bir yerin adlandırılması sadece nüfusuna göre yapılmaz, altyapı ve üstyapı kaliteleriyle adlandırılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı