Köyde zorbalık

Köyde cami varsa cami hocasına git, durumunu anlat, sana sıkıntı veren çocuklar ile konuşsun, onlara korktuğunu belli etme, sana fiziksel Temas'da bulundukların da kendini koru geri çekilme madem fiziksel olarak da onlardan güçlüsün tavrın net ve keskin olsun zayıflık gösterme, kavga etmesen bile sana vurmalarına izin verme. Uyuşturucu veya başka bir madde kullanıyorlarsa hiç bulaşma jandarma ile konuş ailen sana yardım etmiyorsa.

Köyde cami varsa cami hocasına git, durumunu anlat, sana sıkıntı veren çocuklar ile konuşsun, onlara korktuğunu belli etme, sana fiziksel Temas'da bulundukların da kendini koru geri çekilme madem fiziksel olarak da onlardan güçlüsün tavrın net ve keskin olsun zayıflık gösterme, kavga etmesen bile sana vurmalarına izin verme. Uyuşturucu veya başka bir madde kullanıyorlarsa hiç bulaşma jandarma ile konuş ailen sana yardım etmiyorsa.
Uyuşturucu falan değil sadece zorbalar bu kadar ve cami hocasıyla konuşmuştum kuran kursu hocam zaten çocukları patakladı fakat halen bana bulaşıyorlar

Yakınsa geliriz hocam:)
Hangi şehirdesiniz?

Cami hocasına mı şikayet ettin diye daha çok dalga geçerler :D

Hatta direkt cami hocası da dalga geçebilir.Gerçekçi olmayan bir öneri olmuş.

Yakınsa geliriz hocam:)

Tüm Technopat köyü basıp yerle bir etmemiz yok mu(!)

Merhaba
Konu şu:
Köyde bir çocuk grubu var, hep bana laf atıyorlar enseme vuruyorlar itip kakıyorlar. Ben ise korktuğum için hiçbir şekilde karşılık veremiyorum oysaki adamlara baksan çoğu benden güçsüz veya zayıf fakat kavga etmeme sebebim annem ve babam, kavga ettiğimi duysalar beni parçalarlar, yaklaşık bir yıldır böyle kavga etmemden nefret ederler, bir diğer sebebi ise başıma iş açabilirler çünkü bu çocuklar bayağı bildiğin belalar, daha kötüsü kuzenim bunlarla takılıyor kaç kere dedim bu pisliklerle takılma diye, fakat halen bu mahlûklarla takılıyor.

Yardım edin kavga etmekten korkuyorum ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Böyle aileleri hiç anlayamıyorum. Başkalarının çocuklarını kendi çocuklarından daha değerli görüyorlar.

Geri
Yukarı