Kol Kası Yapmak istiyorum

• Konuyu başlatan Kimliksiz_Genç
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 6B
Vücudundan ne bekliyorsun, ne olmak istiyorsun, ona göre spor yapacaksın.

Kol kası mı? Tek başına pazularınla ne yapacaksın?
Üçgen biçimli bir üst gövde mi?
Hakanfitness gibi bütün vücudunu belli bir biçime getirmek mi?

Mekik, şınav, barfiks, "dambıl"... bu işin en son noktası "kettlebell".

Ben her sabah 40 x 2 şınav, 35 x 2 mekik, 10 x 2 dar şınav (eller birbirine 20cm mesafe kalacak şekilde yapabiliyorum tam kapalı yapamıyorum halen) çalışıyorum. Asansör yerine merdiven kullanıyorum (elde maks 2kg bir çanta ile 13 kat.) Haftada bir gün çalışmıyorum. Akşam işten gelince üşenmeyip 12-13 barfiks çekiyorum ve rahatlıyorum.

Bir yılı geçti çalışmam, 110 kg'den 75kg'ye düştüğümden beri çalışıyorum; askerde kilo verdim ama sporla değil, soğuktan, üşümekten. Çalışmaya 5x ile başladım. Şimdi 40'lardayım ve arttırmayı düşünmüyorum - ayırabileceğim vakit bu kadar.
Halen yağlı bölgelerim var, hatta daha kötüsü sarkmış bölgelerim var ve oralar sadece cerrahi müdahele ile düzeltilecek durumda.
Ha benim umrumda mı? Hayır. Cerrahi müdahele düşünüyor muyum? Aklımın ucundan geçiyor bazen, kuzenlerime gidip bir muayene olmakta fayda var tabiki (plastik cerrahlar).

Tüm bunları şekilli bir vücut, fit bir hal almak için mi yapıyorum? Hayır.

Metabolizmamın hızının düşmesini istemiyorum ki dilediğim gibi et, balık, pizza, makarna, bira, viski içebileyim diye. Ne kadar çok kas, o kadar çok tüketim. Bir de 2014'te, üşenmezsem kettlebell'e geçip :

Turkish get up: Kettle Bell Turkish Get-up!!!! - YouTube
69 Kettlebell exercises: 69 Kettlebell Exercises for a Better Body - YouTube
20 Min Kettlebell bootcamp: 20 Minute Kettlebell BootCamp Workout - YouTube

Bunlara yönelmek istiyorum. Zaten günümüzün çoğunu oturarak geçiriyoruz, bu yüzden spor güzel oluyor.

Mesela koşmayı / kardiyoyu çok sevmiyorum ama dağlara çıkmak / trekking, yüzmek, bisiklet bayılıyorum. Her zaman yapamadığım şeyler.

Günde 20 dakikamı ayırabiliyorum, evet görünürde kaslarım yok deri fazlasından ve bir miktar yağdan dolayı ama ciddi bir kas yapısına sahibim.

Mutlu bir yaşam için aç gözlü olmadan, "işleyen demir ışıldar." kafasıyla hareket ediyorum. Bütün bunlar senin geçmişteki spor ilişkilerin ve genetik durumunla da alakalı.

Ek bilgi:

Haziranda 7 dönüm tarlamızda 180'e yakın ağacı sulamak ve 50 tanesini çapalamak gibi bir deli girişiminde bulundum, tamam oksijen süper, köy tavuğu, keçisi koyunu lezzetli, ama bütün o çalışma üstüne ağrıyan tek kasım avuç içinde baş parmağın o tombik kası oldu. Eminim bir yılı aşkın süredir süren bu çalışmam olmasa 20. ağaçtan sonra serilirdim yere. Bir de çapa kullanırken ellerim su topladı. Barfiks çekerken de avuç içlerim biraz nasır oldu. TANRIM TAM Bİ PRENSİM! Ahahah :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, evde kol kası yapmaya çalışıyorum. 1 litrelik kola şişelerinin içine kum koydum. ve günde en az 100 kere kaldırıp indiriyorum. Tabi kaldırırken nefes ver, indirirken al. :) Sizce kol kası yapmak için başka ne yapabilirim. Yada nasıl çalışabilirim ?
Spor salonuna gidebilirsin.

Geri
Yukarı