Kol kası yapmak

Sh1tl3

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Fitness yapıyorum şu sıralar salonlar kapalı olsa da evde devam ediyorum ve kol kasınada önem veriyorum. Fakat bunu daha kolay ve gerçekçi şekilde yapmak için 3 adet alet düşündüm. 1. 2. 3. olarak da 5x2 dumble fakat hangisi daha iyi olur? Kavgalarda falan vurdummu oturtmak istiyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan öneriler bekliyorum ayrıca bunun yanında ne gibi egzersizler yapmalıyım yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1 Ve 2. seçenekler daha çok bileği güçlendirmek için kullanılan aletler. Biceps, triceps için çok işe yaramazlar. Onun yerine bütçen yetiyorsa 2 tane ağırlıkları takılıp çıkarılabilen dumbell alman daha faydalı. Ağırlık değiştirme özelliğini tavsiye etmemin sebebi bir yerden sonra sana 5 KG hiçbir etki etmeyecek ve boşa yapıyor gibi olacaksın ama ağırlık değiştirmeli alırsan ağırlık sana ne zaman yetersiz gelirse arttırabilirsin.
Bir de sporu kavgada vurdun mu oturtmak için değil sağlıklı bir vücut için yapmalısınız. Eğer kendinizi savunmak istiyorsanız bir savunma sanatı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Ben evde direnç bandı ile egzersizlerimi yapıyorum, buna biceps de dahil. Sana da öneririm. Fiyatı da uygun.

Başlangıç için bu dambıl setinin üstüne tanımam. Alırken beraberinde 0.5 kg ağırlık da alırsanız kilogram arttırırken fazla zorlanmazsınız. Barları çok pürüzsüz olduğu için eldivensiz kullanınca elde nasır oluşuyor. Ben de bunu kullandığım için tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı