Kola vücuduma hiçbir şekilde zarar vermiyor

lawny

Decapat
Makaleler
3
Merhaba, bildiğiniz üzere kola fazlaya kaçtığında onlarca zarara sebep olabilecek bir gıda. Mide yanması, delinmesi, hormon düzensizliği yaratması, vitaminlerin faydalarını tamamen yok etmesi, uyku düzensizliği, küçük çocuklarda akıl sağlığı için çok fazla tüketildiğinde sorunlar oluşturabiliyor. Ancak sizlere bir şey anlatmak istiyorum,

14 yaşındayım, 4 yıldır aralıksız olarak kola içiyorum. Bağılımlıyım diyebilirim. Son 2 yıldır fırsat buldukça günde 1 - 1.5 litre kola tüketiyorum. Ancak şu zamana kadar midemde en ufak bulantı bile yaşanmadı, hiçbir zarar belirtisi yaşamadım. Hatta tüm gövdem özellikle kalbim ultrason çektirdim, yaşıtlarıma göre sağlıklı bile çıktım. Kan testi, şu vücutun içini çekiyorlardı unuttum o testten geçtim onlardan da son derece sağlıklı çıktım. Ufak bir demir eksikliği vardı birkaç gün demir ilacı içtim düzeldi. Hatta gittim efor testi yaptırdım birkaç kilometre hızlıca koşturdular yine sağlıklı idim. Peki kola 4 yıldır neden asla vücuduma zarar vermiyor? İleride sorun yaratır demeyin, 2 yıldır günde 1.5 litre tüketen insanın sağlık açısından artık ileri zamanı düşünmesi bir tık saçma olur. İnternette bunun örnekleri var. Su gibi kola içiyorum ve ilginçtir böbreklerim kabul ediyor, metabolizmam hızlı ve sağlıklı. İnternete yazdığımda asla bu konu hakkında ne kaynak ne tartışma var. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce kola neden zarar veremiyor veya size zarar verdiği oldu mu? Benimle aynı durumu yaşayan var mı? Teşekkürler.

(Bu konuyu yazarken yarım litre bitirdim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Alkol alan veya sigara içen birinde bile bu sürede vücudunda gözle görülür zarar olmaz. Ayrıca bu içtiğin sonuçta sigara gibi direkt olarak vücuda zarar vermiyor. Çok uzun yıllarda soruna yol açabilir ama dikkat etmezsen. Yani 1-2 seneye bakıp 'bana zarar vermiyor devam edeyim' demek mantıklı değil.

Şöyle söyleyeyim, aklımda kola yoksa ve susama ihtiyacım yoksa kötü hissetmiyorum. Ancak eğer susadıysam aklıma sudan önce kesinlikle kola geliyor.
Pek bir bilgim olmadığı için bir şey diyemeyeceğim, tek diyeceğim şey su da iç. Böbreklerin zarar görebilir.

Alkol alan veya sigara içen birinde bile bu sürede vücudunda gözle görülür zarar olmaz. Ayrıca bu içtiğin sonuçta sigara gibi direkt olarak vücuda zarar vermiyor. Çok uzun yıllarda soruna yol açabilir ama dikkat etmezsen. Yani 1-2 seneye bakıp 'bana zarar vermiyor devam edeyim' demek mantıklı değil.

Tabii haklısınız. Ben de bırakmak istesem de o beni bırakmıyor... Ve ilginçtir asla tadından bıkmıyorum.

Her gün 1.5 litre mi? Ne yapıyorsun sen? İleride zararını görürsün.

Tabii haklısınız. Ben de bırakmak istesem de o beni bırakmıyor... Ve ilginçtir asla tadından bıkmıyorum.

Sigara mı bu kardeşim? :D Boşuna tribe girmene gerek yok.

Hocam, bu arkadaş siz misiniz yoksa?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her gün 1.5 litre mi? Ne yapıyorsun sen? İleride zararını görürsün.

Sigara mı bu kardeşim? :D Boşuna tribe girmene gerek yok.
Hocam ciddiyim bırakamıyorum o muhteşem tadı beni benden alıyor umarım ilerde sorun yaratmaz 🙂
Hocam, bu arkadaş siz misiniz yoksa?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır ancak bu arkadaş işin şeyini çıkarmış günde 5 litre ne 🙂

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı