Kolay para harcayamamak

Merakediyorum

Hectopat
Daha fazla  
Ben artık bu sorunu nasıl aşacağımı bilmiyorum. Arkadaşlarım bir şey almaya karar verdiklerinde ellerine para geçtiği zaman direkt alıyorlar ancak ben bir şeye karar verip elime para geçtiği zaman 50 kere düşünüp almaktan vazgeçiyorum mesela dışarıda takılırken hamburger yemeye karar veriyorlar ben de onlara uyum sağlamak için yiyorum tabii ki ama onlardan ayrıldıktan sonra gece yatana kadar küçücük şeye o para verilir miydi diye sorguluyorum bu sadece bir sürü örnekten biri bu yaz bilgisayar alma amacıyla 2 ay çalıştım param da var ancak şu an neredeyse param bitmesin diye bilgisayar almaktan vazgeçeceğim durum böyle bilmiyorum ne olacak.

Ben artık bu sorunu nasıl aşacağımı bilmiyorum. Arkadaşlarım bir şey almaya karar verdiklerinde ellerine para geçtiği zaman direkt alıyorlar ancak ben bir şeye karar verip elime para geçtiği zaman 50 kere düşünüp almaktan vazgeçiyorum mesela dışarıda takılırken hamburger yemeye karar veriyorlar ben de onlara uyum sağlamak için yiyorum tabii ki ama onlardan ayrıldıktan sonra gece yatana kadar küçücük şeye o para verilir miydi diye sorguluyorum bu sadece bir sürü örnekten biri bu yaz bilgisayar alma amacıyla 2 ay çalıştım param da var ancak şu an neredeyse param bitmesin diye bilgisayar almaktan vazgeçeceğim durum böyle bilmiyorum ne olacak.

Düşüncen güzel paranı düşünüyorsun ama bu işi abartma yaşın cok büyük değilse,
Paranı harca ye gez dolaş bir daha gelmeyiz dünyaya ama hepsini de yiyip bitirme :D

Şu an almazsan ileride daha da pahalanabileceğini düşünerek yaşa. Bende de aynısı vardı.

Düşüncen güzel paranı düşünüyorsun ama bu işi abartma yaşın cok büyük değilse,
Paranı harca ye gez dolaş bir daha gelmeyiz dünyaya ama hepsini de yiyip bitirme :D
Yaş 18 üniversiteye başlayacağım laptop almak benim için ihtiyaç olduğu halde tereddüt ediyorum:)

Şu an almazsan ileride daha da pahalanabileceğini düşünerek yaşa. Bende de aynısı vardı.
Pek bir şey değişmiyor kafamda bilemiyorum

Adı üstünde ihtiyaç. Tereddüt etmene gerek yok. Ama kücücük bir hamburger 150 TL vermek insanı kötü bir duruma getiriyor.
Hem de ne kötü bir durum.

Kendi kazandığınız para olunca bu durum böyle oluyor. Onlar ailesinin parasını harcıyor ondan keyifli ve umursamadan alışveriş yapıyor siz ise paranın ne kadar zor kazanildigini öğrendiğiniz için harcaması zor geliyor.
İşin kötü yanı kendi paramı kazanmadan önce de böyleydim şimdi daha da cimri mi diyeyim artık her neyse ondan oldum:D

Yeni konular

Geri
Yukarı