Koleje gidilmeli mi?

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Ortalama bir Anadolu lisesindeyim OBP ile alan. Okul rezalet ötesi zaten koleje gitmek aslında istemiyordum. Ne gerek var diye ama düşününce biraz gitmek istedim. Ortalama fiyatlar ne oluyor bilgisi olan var mı, ve sizce gitmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açığa geçin kolejde genelde yüksek not basıyorlar öğrencilere ama o parayı koleje vermektense açığa geçip sınavlarda vs yüksek notlar alınarak daha iyi bir ortalama ile mezun olunabilir normal liseye göre.

Ortalama bir Anadolu lisesindeyim OBP ile alan. Okul rezalet ötesi zaten koleje gitmek aslında istemiyordum. Ne gerek var diye ama düşününce biraz gitmek istedim. Ortalama fiyatlar ne oluyor bilgisi olan var mı, ve sizce gitmeli miyim?

Ucu açık bir soru ailen bu parayı gözden çıkartıyorsa git tabii ki ama sıralamana katı edecek şey kolej değil sensin. Ne demek istediğimi şöyle anlatayım, yapamadıgın soruları daha kolay sorarsın öğrenirsin anlamadığı konuyu falan sorarsın. Yoklama konusunda sıkıntı cıkartmayacakları için okula gitmeyip ders calışabilirsin o gün komple ama bu olanakları kendin de sağlarsın devlette fakat daha zor olur verilen paranın emeğin hakkını vereceksen gidebilirsin bence. Sonuçta ne olursa olsun iş maddi güce geliyor.

Gitme sebebim notlarım şişirilsin diye değil daha iyi bir eğitim görmek istiyorum. Ek olarak 10. sınıfım.

Gitme sebebim notlarım şişirilsin diye değil daha iyi bir eğitim görmek istiyorum. Ek olarak 10. sınıfım.

Dershane tercih edebilirsiniz belki kolejden daha ucuzdur sanırım.

Ama fiyatları soruşturun şimdi ben ne dersem havada kalır kesin bir fiyat olmadan.

Eğer maddi açıdan zorlamayacaksa gidebilirsin fakat orada da değişen çok bir şey olmaz. Oranın genelini de zengin çocukları oluşturur ve onların yanında ister istemez yaşama isteğin söner.

Yeni konular

Geri
Yukarı