Çözüldü Kolonya ekrana zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
1 yıllık 15ACH6 cihazımın ekranını temizlerken çıkmayan lekeler olduğunu fark ettim. Ekranı 2-3 haftada 1 mikrofiber beze 3-4 fıs kolonya sıkıp temizlerim. Kolonya ekrana zarar vermiş olabilir mi, bu lekelerin sebebi nedir?
20230423_181109.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1 yıllık 15ACH6 cihazımın ekranını temizlerken çıkmayan lekeler olduğunu fark ettim. Ekranı 2-3 haftada 1 mikrofiber beze 3-4 fıs kolonya sıkıp temizlerim. Kolonya ekrana zarar vermiş olabilir mi, bu lekelerin sebebi nedir?
Eki Görüntüle 1752008

Hocam eğer ekran mat ise böyle lekeler bırakması doğaldır... Özel solüsyonlarla ekranı temizlerseniz sorun çözülecektir.
Eki Görüntüle 1752008

Hocam eğer ekran mat ise böyle lekeler bırakması doğaldır... Özel solüsyonlarla ekranı temizlerseniz sorun çözülecektir.

Çözüm
Görseldeki ekranda yağ, kır ve toz var. Güzel bir ekran temizleme sıvısı ve mikrofiber bezin üstesinden gelemeyeceğim bir şey değil. Düşük bütçe olarak kolonya ve peçete de iş yapar ama daha kötü sonuç alınır. Yine de güzel yapılırsa görseldekinden daha iyi bir hale gelir.

Üreticiler önermese de pek bir zararı olmaz. Oturup boca edip cihaz içine kaçmasına sebep olmayın tabii.

Verir tabiki hele ki sıcak ken sürülürse,
Alkollü içine çeker likit kristaller bozulur .
İyi sıkılmış sabun lu bezle silinip durulanır . Alt kısma hiç bir şekilde sıvı teması olmaması lazım ,

İçimi rahatlattınız, teşekkürler. Ekranı belirli aralıklarla silsem de yalnızca görünen tozları alıyormuşum. Güzel bir ekran temizleme sıvısı edinmeye karar verdim. Aralarında pek bi' fark olacağını düşünmesem de aktif olarak kullanıp memnun kaldığınız ürün varsa linkini bırakırsanız sevinirim.

İçimi rahatlattınız, teşekkürler. Ekranı belirli aralıklarla silsem de yalnızca görünen tozları alıyormuşum. Güzel bir ekran temizleme sıvısı edinmeye karar verdim. Aralarında pek bi' fark olacağını düşünmesem de aktif olarak kullanıp memnun kaldığınız ürün varsa linkini bırakırsanız sevinirim.

Hocam eğer sorununuz çözüldü ise herhangi bir mesajı çözüm olarak işaretleyip konuyu mesaja kapatırsanız seviniriz...

Yeni konular

Geri
Yukarı