Çözüldü Kombi suyu yeterince ısıtamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
21
Aylardır bu sorunla uğraşıyoruz, kışın duş almak tam işkence haline geldi 5 dakika zor duruyorum. Bunun basınç ayarı falan var mı ne yapabilirim? Petekleri iyi ısıtıyor onlarda bir sıkıntı yok gibi baktığım kadarıyla. Suyu azalttığım zaman biraz daha sıcak geliyor en sona çektiğimde ılımaya başlıyor.

Çözüm
Derece algılayan sensörleri bozulmuş olma ihtimali çok yüksek benimde başıma geldi. Kendiniz de takabilirsiniz ancak riskli olur tavsiyem kombi bakımcı çağırmanız eğer sensörlerle ilgili sorun varsa yapsınlar. Fiyat olarak 300 lira gibi uçuk rakamlar verebilirler. Fiyatları 20 30 lira arasında değişiyor. Parça dediklerinde tavsiyem önce parçayı internetten araştırmanız. örnek
Derece algılayan sensörleri bozulmuş olma ihtimali çok yüksek benimde başıma geldi. Kendiniz de takabilirsiniz ancak riskli olur tavsiyem kombi bakımcı çağırmanız eğer sensörlerle ilgili sorun varsa yapsınlar. Fiyat olarak 300 lira gibi uçuk rakamlar verebilirler. Fiyatları 20 30 lira arasında değişiyor. Parça dediklerinde tavsiyem önce parçayı internetten araştırmanız. örnek

Çözüm

Demir döküm'ün 2000-2001 senesinde çıkan bir modeli, model yazmıyor üstündeki yazılar silinmiş. En son bakımı yıllar önce yapılmıştır. Su sıcaklık ayarı en sonda ne yapayım servis mi çağırayım?

IMG_20200111_163641.jpg
IMG_20200111_163655.jpg

Aman çok dikkat edin. Kombiciler çok fena öpüyorlar. Tanıdık güvenilir kombici bulmaya çalışın. Araştıra araştıra ben bile kombici olacağım sonunda. Su doldurma vanasını kendim değiştirdim. Borulardaki filtreyi temizledim falan öğreniyoruz :)

Bizim kombi de yıllandı iyice birçok parçası değişti. Bir de şimdi petek kombi bakımı falan yaptırmak lazım. Yıllardır yapılmıyor. Habire para yiyor meret.

Belki artık ömrünü doldurmuştur hocam? 20 yıllık kombi sonuçta.

Şu an kombiye ayıracak para yok maalesef tamamen pert olursa anca öyle. Sıcak su az geliyor diye yeni kombi alamam.

Kombinin yanında teknik servisin numarası yazıyor büyük ihtimalle orijinal servis. Eğer su ve basınç ayarlarıyla olacak iş değilse servis çağıracağım umarım hasar çok değildir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı