Komik bilgisayar anılarınızı anlatın

Crackli oyun indirmiştim sonra sürekli +18 reklamlar çıkıyordu babam PC'ye geçti bune oğlum falan çok utanmıştım format attırdı 5-6 yıl oldu.

Arkadaşım MSI Afterburner yükleyip fan ayarını 0 yapıp kısayolu silmiş. ( Bunu cahilliği ile yapmış yani amacı daha çok fps miş. işe yaramayınca programı silmeye çalışmış fakat kısayolu silmiş. ) Bizde bilmiyoruz tabii. Sonra her yüke bindiğinde kapanıyordu eski laptop. Tamire verdik fan değişecek dedi. Değişti bir şey olmadı. Sonra buz koyarak kapanma süresini 1 Saat'e çıkardık falan çok boş uğraştı. Şu anki bilgim olsa MSI Afterburner yükler Fan'ı sona kadar çekip de test ederdim.
70 ideal

Minecraft modu indirmek için bir siteye girip sahte indirme düğmesine basmıştım. Sonra Segurazo virüsü inince oturup ağlamıştım. O zaman yaşım 9. :D

Kuzenim bilgisayarıma disk okuyucu açma kapama kodu yazılı uygulama indirdi Gta diye. Sonra onlar gidince ben açtım. Disk okuyucu açılıp kapanmaya başlayınca ağlamıştım. Yaş 9 o sırada.

Okulda yeniydim (eskiden) ilk derste tuvaletin yerini bilmiyordum ve altıma etmiştim.
Kurtaramadın dostum, modlar görmüştür çoktan. xd

Yaşımın bayağı küçük olduğu zamanlar, bilgisayarımı ilk kez temizliyordum. Temizliği hallettikten sonra VGA kablosunu ekran kartı yerine anakarta takmışım, işlemci de grafik birimi yok tabii. Sistemi açıyorum, görüntü yok. Bilgisayarım bozuldu sanıp birkaç ay düzeltmeye uğraşmıştım.

Bilgisayarın arkaplanında "ne yapayım?" yazıyordu.

ecea23b2093bc202263044bc25353303.jpg

Windows + Manjaro Dual boot kullanıyordum. Manjaro'yu silmek istedim. Sildim de. Sonrasında 512 MB EFI bölümü kaldı ve Windows disk yönetimi üzerinden silinmiyordu. Bende Windows kurulum ekranından sildim. Boşa çıkan kısmı diske birleştirmek istedim ve Windows bozulabilir diye uyarı verdi. Kabul ettim. Sonra "ta daa!". Windows açılmıyordu 😀. Yeniden kurulum yaptım.

Bilgisayar başında sigara içmek için kullandığım, sürekli yanan bir mum bulundururdum. Yine bir gün bilgisayar başındayken içeri gitmem gerekti. Kulaklığı çıkarıp gittim. Kablosu mumun üstüne denk gelmiş. Önce kablo tutuşmuş, sonra iki uçtan yana yana ilerleyerek jak girişini tamamen eritmiş. Diğer ucu ise laptopun dış kasasının üstünde olduğu için sol ön tarafı da eritmiş. Kokuyu duyup olaya uyanmak, çalışan bilgisayara su dökmek ve yanık plastik kokusunu evdekilere belli etmemeye çalışmak gibi enteresan anlar oldu.

Velhasıl kelam sigara yalnızca sağlığınıza ve cebinize değil, yeterince uğraşırsanız bilgisayarınıza bile zarar verir. Bereket versin, hala çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı