Kompresör bilgisayara zarar verir mi?

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi Sosyaller. Bugün PC çok tozlandığı için temizlemek istedim ama aklıma hava kompresörü dışı bir şey gelmedi :D Hafiften hava tutmak parçalara hasar bırakır mı? Fanlara falan?

IMG_2004.jpg

IMG_2005.jpg

Bir de sıcaklık değerlerim hangileri anlayamadım :D çok karışık gözüküyorlar. OCCT'deki hangisi işlemcinin tüm sıcaklığını gösteriyor?

Ekran Görüntüsü (192).png

Ekran Görüntüsü (193).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Zarar vermez ben pcmi her zaman öyle temizliyorum 1 ayda bir temizliyorum 3 yıldır çalışıyor.

Hava tutarken fan dönerse anakarta ters voltaj gönderip bozabilir. Veya fan kendi bozulur, ayrıca statik elektrik de olabilir fakat onun da çözümü var. Fan dönmezken yaparsanız çok bir sorun olmaz.

Dibinden tutma biraz uzaktan tut. Ben de kompresör ile temizliyorum şu an bir sıkıntı olmadı.

Zarar vermez ben pcmi her zaman öyle temizliyorum 1 ayda bir temizliyorum 3 yıldır çalışıyor.

Hocam hava tutarken fanları döndürmeyin elinizle tutun öyle hava tutun neden diye soracaksınız eğer fan dönerse güç birikir o güçte bilgisayarı çalıştırdığında zarar verebilir dikkat et.

Fan odaklı tutma fazla kompresör iyidir zarar vermez.

Hava tutarken fan dönerse anakarta ters voltaj gönderip bozabilir. Veya fan kendi bozulur, ayrıca statik elektrik de olabilir fakat onun da çözümü var. Fan dönmezken yaparsanız çok bir sorun olmaz.

Sanayi tipi ile laptop temizliyorum yıllardır (içini açmadan, hava deliklerine tutarak) daha sorun yaşamadım.

Eski tenekede fanlara falan Full veriyordum ona bir şey olmadı ama bu kasa ondan daha pahalı riske gerek yok :D bu arada OCCT'deki işlemcinin tüm ısısını gösteren hangisi biliyor musunuz? Isılara çok takılmayın odam sıcacık ondan dereceler yüksek.

Eski tenekede fanlara falan Full veriyordum ona bir şey olmadı ama bu kasa ondan daha pahalı riske gerek yok :D bu arada OCCT'deki işlemcinin tüm ısısını gösteren hangisi biliyor musunuz? Isılara çok takılmayın odam sıcacık ondan dereceler yüksek.
İşlemcinin tüm ısısı diye bir şey yok sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı